settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про рак?

Відповідь


Біблія конкретно не говорить про захворювання на рак. Але це не означає, що вона не торкається проблеми хвороб. Цар Єзекія помирав від наривів (2 Царів 20:6-8), що насправді могло бути раком. Отже, хоча слово «рак» і не зустрічається у Святому Письмі, в ньому згадується про захворювання, які могли би ним бути. Перебуваючи на землі, Ісус зціляв усі хвороби, з якими до Нього зверталися (очевидно, що це включало й рак), як знак для євреїв, що Він є їхнім Месією. Проте рак, як і будь-які інші хвороби, є наслідком прокляття гріха у світі. У Буття 3:17 ми читаємо: «проклята через тебе земля!». Земля була проклята через гріх, і всі люди помирають – ми всі повертаємося до пороху. Причиною смерті може бути хвороба, що є природним наслідком прокляття землі. Захворювання не є «покаранням». Вони є лише наслідком життя у грішному світі та на проклятій землі – і віруючі, і невіруючі хворіють на рак й інші хвороби, що призводять до смерті. Нам треба пам'ятати, що в житті віруючих Бог «усе допомагає на добре» (Римлянам 8:28); «усе» включає навіть рак.

Чудова новина полягає в тому, що, хоча в цьому житті на проклятій землі ми підвладні таким захворюванням, як рак, у нас є надія. Псалом 102 містить прекрасний уривок, який дає нам упевненість у тому, що бідам цього світу прийде кінець. У Псалмі 102:1-4 написано: «Благослови, душе моя, Господа, і все нутро моє – святе Ймення Його! Благослови, душе моя, Господа, і не забувай за всі добродійства Його! Всі провини твої Він прощає, всі недуги твої вздоровляє. Від могили життя твоє Він визволяє, Він милістю та милосердям тебе коронує».

Чи гарантує даний уривок, що Бог зцілить нас від раку чи інших хвороб у цьому житті? Ні, його зміст полягає в іншому – той же Господь, Який прощає нам гріхи, одного дня приведе нас у місце, приготовлене Ним для нас (Матвія 25:34). Його викуплення врятує нас від знищення, і тоді більше не буде прокляття, не буде вже хвороб і не буде смерті, а ми будемо навіки увінчані Його добротою та благодаттю. Остання перемога над прокляттям гріха – вже наша у Христі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про рак?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries