settings icon
share icon
Запитання

Із яких книг складається Біблія? Що означає, що до Біблії входять різні книги?

Відповідь


Біблія – це антологія писань, що складається з 66 книг. Вона поділена на дві основні частини: Старий Завіт і Новий Завіт. Старий містить 39 книг, а Новий – 27.

Старий Завіт у свою чергу поділяється на чотири розділи. Перший – П'ятикнижжя – включає в себе книги Буття, Вихід, Левит, Числа та Повторення Закону.

Другий розділ – Історичні книги, куди входять 12 книг: Ісуса Навина, Суддів, Рут, 1 і 2 Самуїла (або 1 і 2 Царів у деяких перекладах), 1 та 2 Царів (або 3 і 4 Царів), 1 та 2 Хронік, Ездри, Неемії й Естер.

Третій розділ називається Навчально-поетичними книгами (або Книгами мудрості) – Йова, Псалми, Приповісті Соломонові, Еклезіаста (або Проповідника) і Пісня над піснями.

Четвертий – Пророчі книги – складається із чотирьох книг великих пророків (Ісаї, Єремії, Плач Єремії, Єзекіїля) і тринадцяти книг малих пророків (Даниїла, Осії, Йоїла, Амоса, Овдія, Йони, Михея, Наума, Авакума, Софонії, Огія, Захарія та Малахії).

Новий Завіт також складається із чотирьох розділів. Перший – Євангелія: від Матвія, Марка, Луки та Івана.

У другий розділ входить історична книга Дії апостолів.

Третій – Послання: тринадцять послань Павла (Римлянам, 1 і 2 Коринтянам, Галатам, Ефесянам, Филип'янам, Колосянам, 1 та 2 Солунянам, 1 і 2 Тимофію, Титу, Филимону) і ще вісім (Євреям, Якова, 1 та 2 Петра; 1, 2 і 3 Івана й Юди).

Четвертий розділ – пророча книга Об'явлення.

Ці 66 книг були написані протягом майже 1400 років 40 різними авторами єврейською, арамейською та грецькою мовами. Вони були схвалені керівниками ранньої Церкви (та єврейськими лідерами – у випадку старозавітних писань). Усі книги Біблії містять натхненні Богом слова, що використовуються, аби навчати всі народи та робити людей учнями Христа (Матвія 28:18-20), а також виховувати й зміцнювати віруючих усіх часів (2 Тимофію 3:16-17). Біблія не є продуктом звичайної людської мудрості, а була написана під впливом і проводом Божого Святого Духа (2 Петра 1:20-21) та існуватиме вічно (Матвія 24:35).

Хоча Святе Письмо торкається багатьох тем, його головна звістка полягає в тому, що єврейський Месія, Ісус Христос, прийшов у світ, аби спасти всіх людей, які вірять у Нього (Івана 3:16). Люди можуть спастися лише через Ісуса (Івана 14:16; Дії 4:12).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Із яких книг складається Біблія? Що означає, що до Біблії входять різні книги?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries