settings icon
share icon
Запитання

Яким чином люди отримували спасіння до того, як Ісус помер за наші гріхи?

Відповідь


Від часу гріхопадіння людини, смерть Христа завжди була основою спасіння. Ніхто – ні до хреста, ані після нього – не зміг би отримати спасіння без цієї ключової в історії світу події. Смерть Христа покрила покарання за минулі і майбутні гріхи людства.

Необхідною умовою спасіння завжди була віра, а її об’єктом завжди був Бог. Псалмоспівець писав: «Блаженні усі, хто на Нього надіється!» (Псалом 2:12). Книга Буття повідомляє нам, що Авраам повірив Богу, і того було достатньо, щоби Бог залічив це йому у праведність (див. також Римлянам 4:3-8). Старозавітна система жертвоприношень не усувала гріх, про що чітко свідчить Послання до Євреїв 9:1–10:4, але вказувала на той день, коли Син Божий проллє Свою кров за грішне людство.

Що змінювалося з плином віків, так це зміст віри людини. Божа вимога до віри основана на кількості об’явлень, даних Ним людству у певний момент часу. Це називається прогресивним об’явленням. Адам вірив у Божу обітницю, записану у книзі Буття 3:15, про те, що Сім’я жінки переможе диявола. Адам повірив Його словам, підтверджуючи це іменем, яке він дав своїй дружині (вірш 20), і Бог відразу продемонстрував Своє благовоління, зробивши їм шкіряний одяг (вірш 21). У той момент це було все, що знав Адам, і він у це вірив.

Авраам вірив новим Божим обітницям і об’явленням, згаданим у 12 і 15 розділах книги Буття. На протязі всього Старого Заповіту віруючі отримували спасіння, тому що вірили в те, що одного разу Бог потурбується про їхні гріхи. Сьогодні ми, оглядаючись назад, віримо, що Він уже потурбувався про наші гріхи на Голгофі (Івана 3:16; Євреям 9:28).

А як же віруючі, що жили у дні Христа, до Його розп’яття і воскресіння? У що вірили вони? Чи розуміли вони повністю мету приходу і смерті Ісуса? Ближче до завершення Свого служіння «Ісус став виказувати Своїм учням, що Він мусить іти до Єрусалиму, і постраждати багато від старших, і первосвящеників, і книжників, і вбитому бути, – і воскреснути третього дня» (Матвія 16:21). Якою ж була реакція учнів на Його слова? «І, набік відвівши Його, Петро став Йому докоряти й казати: „Змилуйся, Господи, – такого Тобі хай не буде!”» (16:22). Петро та інші учні, хоча й не знали всієї правди, були спасенні, тому що також вірили, що Бог потурбується про їхні гріхи. Вони не знали, яким чином Він це зробить, як і Адам, Авраам, Мойсей або Давид, але всі вони покладалися на Бога.

Сьогодні ми маємо значно більше об’явлень, аніж люди, що жили до воскресіння Христа, – ми бачимо повну картину. «Багато разів і багатьма способами в давнину промовляв був Бог до отців через пророків, а в останні ці дні промовляв Він до нас через Сина» (Євреям 1:1-2). Але наше спасіння, тим не менше, залишається основаним на смерті Христа, наша віра все ще необхідна для спасіння, а об’єктом її все ще залишається Бог. Сьогодні змістом нашої віри є те, що Христос помер за наші гріхи, був похований і воскрес на третій день (1 Коринтянам 15:3-4).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яким чином люди отримували спасіння до того, як Ісус помер за наші гріхи?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries