settings icon
share icon
Запитання

Що таке Армагедонська битва?

Відповідь


Слово «Армагедон» походить від єврейського словосполучення «ар Мегідо», що означає «гора Мегідо». Воно стало синонімом грядущої битви, в якій Бог візьме участь і знищить армії антихриста, як це передбачено в біблійному пророцтві (Об’явлення 16:16; 20:1–3, 7–10). У битві при Армагедоні будуть задіяні безліч людей і всі народи зберуться разом, щоб воювати проти Христа.

Точне місце розташування Армагедонської долини невідоме, тому що гори під назвою Мегідо, не існує. Тим не менше, оскільки слово «ар» також означає «пагорб», найбільш імовірним місцем є горбиста місцевість, у центрі якої лежить рівнина Мегідо, розташована близько ста кілометрів на північ від Єрусалиму. В тому регіоні відбулося більше двохсот битв. Мегідо та прилегла рівнина Ездраелон будуть центром Армагедонської битви, яка розгорнеться по всій довжині Ізраїлю на південь аж до того місця, де колись було едомське місто Восор (Ісаї 63:1). Армагедонська долина відома двома великими перемогами Ізраїлю: Варака над ханаанцями (Суддів 4:15) та Гедеона над мадіямцями (Суддів 7). Армагедон також був місцем двох великих трагедій: смерті Саула та його синів (1 Самуїла 31:8), і смерті царя Йосії (2 Царів 23:29–30; 2 Хронік 35:22).

Маючи таку історію, Армагедонська долина стала символом остаточного конфлікту між Богом і силами зла. В Біблії слово «Армагедон» зустрічається лише одного разу – в книзі Об’явлення 16:16: «І зібрав їх на місце, що по-єврейськи називається Армагедон». Тут йдеться про царів, що підтримують антихриста та зібралися для останньої атаки на Ізраїль. При Армагедоні чаша «вина Його лютого гніву (Бога)» буде переповнена (Об’явлення 16:19), і антихрист разом зі своїми послідовниками буде скинутий та переможений. «Армагедон» став загальним терміном, що стосується кінця світу, а не лише виключно битви, яка відбуватиметься на рівнині Мегідо.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке Армагедонська битва?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries