settings icon
share icon
Запитання

Чому хрещення важливе для християн?

Відповідь


Християнське хрещення є одним із таїнств, запроваджених Ісусом для церкви. Незадовго до Свого вознесіння Він сказав: “Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!” (Матвія 28:19-20). Ці слова вказують на те, що відповідальність церкви полягає в тому, щоб навчати слову Ісуса, навчати людей і хрестити їх. Це потрібно робити всюди (“всі народи”) і “аж до кінця віку”. Таким чином, навіть якби не було жодних інших причин, хрещення важливе, тому що Ісус заповів так чинити.

Хрещення практикувалося ще до утворення церкви. У древні часи юдеї хрестили новонавернених, аби продемонструвати їхню “очищену” природу. Іван Хреститель використовував хрещення, аби приготувати шлях для Господа, вимагаючи, щоб усі – не лише язичники – хрестилися, тому що всім необхідно було покаятися. Тим не менше, хрещення Івана, що символізувало покаяння, не є тим же, що і християнське хрещення, яке ми бачимо в книзі Дії Апостолів 18:24-26 та 19:1-7. Християнське хрещення має глибше значення.

Хрещення має здійснюватися в ім’я Отця, Сина і Святого Духа – саме це робить його “християнським”. Через це таїнство людина допускається до спільноти церкви. Отримуючи спасіння, ми “хрестимось” Духом у Тіло Христа, яким є церква. У 1 Коринтянам 12:13 написано: “Бо ми всі одним Духом охрищені в тіло одне, чи то юдеї, чи геллени, чи раби, чи то вільні, і всі ми напоєні Духом одним”. Хрещення водою є “відтворенням” хрещення Духом.

Християнське хрещення є засобом, за допомогою якого людина робить публічне визнання віри і учеництва. Перебуваючи в воді, людина наче каже: “Я сповідую віру у Христа; Ісус очистив мою душу від гріха і тепер я маю нове, освячене життя”.

Хрещення ілюструє смерть, поховання та воскресіння Христа. Водночас воно також символізує нашу смерть для гріха і нове життя у Христі. Коли грішник приходить до Господа Ісуса, він умирає для гріха (Римлянам 6:11) і воскресає для нового життя (Колосянам 2:12). Таким чином, занурення у воду представляє смерть для гріха, а поява з води – очищене, святе життя, що є результатом спасіння. Послання Римлянам 6:4 представляє це наступним чином: “Отож, ми поховані з Ним хрищенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так щоб і ми стали ходити в обновленні життя”.

Виражаючись простою мовою, хрещення є зовнішнім свідченням внутрішніх змін у житті віруючого. Християнське хрещення є актом послуху Господу після спасіння; хоча воно тісно пов’язане зі спасінням, воно не є умовою для спасіння. Біблія в багатьох місцях показує нам, що порядок подій має бути наступним: 1) людина з вірою навертається до Господа Ісуса і 2) проходить обряд хрещення. Цю послідовність ми бачимо в Дії 2:41: “Отож ті, хто прийняв його [Петра] слово, охристилися” (див. також Дії 16:14-15).

Людина, що повірила в Ісуса Христа, має бажати охреститися якомога швидше. У Дії 8 Пилип “благовістив про Ісуса” ефіопському скопцю і, “як шляхом вони їхали, прибули до якоїсь води. І озвався скопець: Ось вода. Що мені заважає христитись?” (вірші 35-36). Вони тут же зупинились і Пилип похрестив цю людину.

Хрещення ілюструє ототожнення віруючого зі смертю, похованням і воскресінням Христа. Усюди, де проповідується Євангеліє, люди мають хреститися.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому хрещення важливе для християн?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries