settings icon
share icon
Запитання

Що таке хрещення Святим Духом?

Відповідь


Хрещення Святим Духом можна визначити як роботу, за допомогою якої Дух Божий у момент спасіння об’єднує віруючого з Христом, а також з іншими віруючими – у Тіло Христове. У 1 Коринтянам 12:12-13 і Римлянам 6:1-4 містяться ключові біблійні тексти, що підтверджують цю доктрину. У 1 Посланні до Коринтян 12:13 записано: «Бо ми всі одним Духом охрищені в тіло одне, – чи то юдеї, чи геллени, чи раби, чи то вільні, – і всі ми напоєні Духом одним». Римлянам 6:1-4 проголошує: «Що ж скажемо? Позостанемся в гріху, щоб благодать примножилась? Зовсім ні! Ми, що вмерли для гріха, як ще будемо жити в нім? Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? Отож, ми поховані з ним хрищенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так щоб і ми стали ходити в обновленні життя». Хоча в тексті з Послання до Римлян конкретно не згадується Дух Божий, тут описуються віруючі в присутності Бога, а 12-ий розділ 1 Послання до Коринтян пояснює нам, що це означає.

Щоб закріпити розуміння хрещення Духом, нам слід розглянути три факти. По-перше, 1 Коринтянам 12:13 чітко зазначає, що всі були хрещені Духом, так само як і напоєні. По-друге, ні одне місце у Святому Письмі не закликає віруючих прийняти хрещення Духом, а це означає, що всі віруючі без винятку пережили це. І, врешті-решт, якщо в Посланні до Ефесян 4:5 згадується хрещення Духом, то це означає, що воно настільки реальне для кожного віруючого, як і «один Господь», і «одна віра».

Таким чином, хрещення Святим Духом втілює два моменти: 1) приєднує нас до Тіла Христового; 2) здійснює наше розп’яття з Христом. Перебування в Його Тілі означає, що ми воскресли з Ним до оновленого життя (Римлянам 6:4). Окрім цього, ми повинні використовувати наші духовні дари, щоб це Тіло функціонувало належним чином, як зазначено в контексті 1 Коринтянам 12:13. Хрещення Духом також є основою для підтримки єдності Церкви, як сказано на початку 4-го розділу Послання до Ефесян. Об’єднання з Христом у Його смерті, похованні та воскресінні за допомогою хрещення Духом встановлює основу для нашого відокремлення від сили гріха, який існує в нас, а також для перебування в оновленому житті (Римлянам 6:1-10; Колосянам 2:12).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке хрещення Святим Духом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries