settings icon
share icon
Запитання

Що говорить Біблія про астрологію чи знаки зодіаку? Чи слід християнам вивчати астрологію?

Відповідь


У Біблії часто згадуються зірки. Найважливішим для нашого розуміння є те, що Бог створив всі небесні світила. Вони демонструють Його силу та велич. Небеса – «чин рук» Божих (Псалом 8:4; 18:2). Ним усі зірки пораховані й названі (Псалом 146:4).

Боже Слово також навчає, що Господь розташував зірки у групи, які ми називаємо сузір'ями. У Біблії згадуються три з них: Оріон, Ведмедиця та «Волосожар» в Йова 9:9; 26:13; 38:31-32 та Амоса 5:8. У тих же уривках також згадується зоряне скупчення Плеяди. Саме Бог «зв'язує зав'язки» цим сузір'ям, Він виводить їх «часу свого». В Йова 38:32 також згадується про «Зодіяка» – багато хто вважає, що тут ідеться про дванадцять зодіакальних сузір'їв.

Люди відстежували й вивчали сузір'я протягом тисячоліть. Єгиптяни та греки знали про зодіак і використовували ці знання для визначення початку весняного періоду ще до Різдва Христового. Про значення зодіакальних сузір'їв було багато написано, включаючи те, що вони є найдревнішим зображенням Божого плану викуплення. Наприклад, сузір'я Лева можна розглядати як небесне зображення Лева з коліна Юди (Об'явлення 5:5), а Діва може бути нагадуванням про діву, що народила Христа. Однак, у Біблії немає натяків на якийсь «прихований зміст» у цих або інших сузір'ях.

Святе Письмо говорить, що зірки, разом із сонцем і місяцем, «стануть знаками, і часами умовленими, і днями, і роками» (Буття 1:14); тобто, вони призначені для нашого вимірювання часу. Вони також є «знаками» як навігаційні індикатори, і протягом усієї історії люди використовували небесні світила, мандруючи світом.

Бог також використовував зорі як ілюстрацію Своєї обітниці наділити Авраама незліченним потомством (Буття 15:5). Таким чином, щоразу, коли той дивився на нічне небо, він згадував про Господню вірність і доброту. Остаточний суд над землею також супроводжуватиметься астрономічними подіями, пов'язаними із зірками (Ісаї 13:9-10; Йоїла 3:15; Матвія 26:29).

Астрологія – це «інтерпретація» гаданого впливу зірок (і планет) на людську долю. Це – омана. Придворні астрологи вавилонського правителя були посоромлені Божим пророком Даниїлом і не змогли витлумачити сон царя (Даниїла 1:20; 2:27). Бог згадує про астрологів серед тих, хто буде спалений, немов солома, під час Його суду (Ісаї 47:13-14). Астрологія, як вид ворожіння, прямо заборонена у Святому Письмі (Повторення Закону 18:10-14). Господь заборонив Ізраїлю поклонятися чи служити «війську небесному» (Повторення Закону 4:19). Однак декілька разів за свою історію Ізраїль коїв цей конкретний гріх (2 Царів 17:16 – лише один приклад). Їхнє поклоніння зіркам щоразу призводило до Божих судів.

Небесні світила мають пробуджувати в нас захоплення Божою силою, мудрістю та нескінченністю. Ми маємо використовувати їх, аби відстежувати час і місце, і вони нагадують нам про вірність Господа, Який дотримується Своїх заповітів. У всьому цьому ми пізнаємо Творця небес. Наша мудрість походить від Нього, а не від зірок (Якова 1:5), і Його Слово – Біблія – є нашим проводирем у житті (Псалом 118:105).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що говорить Біблія про астрологію чи знаки зодіаку? Чи слід християнам вивчати астрологію?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries