settings icon
share icon
Запитання

Що таке ковчег Завіту?

Відповідь


Бог уклав завіт (умовний завіт) із синами Ізраїлю через Свого слугу Мойсея. Він обіцяв благословення їм та їхнім нащадкам, якщо вони коритимуться Йому та Його законам; але і також попереджав про покарання та розсіяння за непослух. На знак цього завіту Він наказав ізраїльтянам спорудити скриню за Його власним задумом, в яку слід було помістити кам'яні скрижалі, що містили Десять Заповідей. Ця скриня називалася «ковчегом Завіту», вона була виготовлена з деревини акації і покрита золотом. Ковчег розташовувався у святилищі скинії в пустелі, а згодом – в Єрусалимському храмі.

Ковчег Завіту був важливий тим, що відбувалося з його кришкою, яка єврейською називалася «капорет», що означало «накривати, заспокоювати, очищати, скасовувати або здійснювати викуплення». Лише один раз на рік (Левит 16) первосвященик входив до Святого Святих, де зберігався ковчег, щоб очиститись від своїх гріхів та очистити від них усіх ізраїльтян. Священик кропив кров'ю жертовної тварини святиню, щоб «заспокоїти» Божий гнів за їхні гріхи, скоєні в минулому. Це було єдиним місцем у світі, де могло відбуватись очищення.

Очищення перед ковчегом було символічною ознакою остаточної жертви за всі гріхи – крові Христа, пролитої на хресті. Апостол Павло, колишній фарисей, що досконало знав Старий Завіт, добре розумів це, коли писав у посланні до Римлян 3:24-25 про Христа, Який є нашим очищенням від гріха: «...але дарма виправдуються Його благодаттю, через відкуплення, що в Ісусі Христі, що Його Бог дав у жертву примирення в крові Його через віру». Подібно до того, як у Старому Завіті було лише одне місце для очищення від гріхів – ковчег Завіту, так само є тільки одне місце для очищення в Новому Завіті і в наш час – хрест Ісуса Христа. Як християни ми більше не дивимося на ковчег, а на Самого Господа Ісуса, Який є умилостивленням і викупленням за наші гріхи.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке ковчег Завіту?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries