settings icon
share icon
Запитання

Ким є архангел Михаїл?

Відповідь


Архангел Михаїл описується в Біблії – у книгах Даниїла, Юди та Об'явлення – як ангел-воїн, що веде духовні битви. Слово «архангел» означає «ангел вищого рангу». Більшість ангелів у Біблії зображені посланцями, а про Михаїла в усіх трьох книгах написано, що він протистоїть злим духам і царствам (Даниїла 10:13, 21; Юди 9; Об'явлення 12:7). Ми не знаємо все про ангелів, і Біблія називає імена лише двох із них (другий – Гавриїл). Святе Письмо лише натякає на їхню участь у подіях людської історії, проте можна з упевненістю сказати, що архангел Михаїл є могутньою істотою.

Незважаючи на свою велику силу, Михаїл смиренно підкоряється Господу. Його залежність від Божої влади показана в Юди 9. Праведні ангели розподілені на ранги та підкоряються авторитету; з цієї причини вони використовуються як приклад покори дружини своєму чоловікові (1 Коринтянам 11:10). Зважаючи на могутність архангела Михаїла, його покора Богові є ще красномовнішою. Якщо покірність ангелів є аргументом на користь покірності жінки, то стає зрозуміло, що вона у жодному разі не припускає применшення сили, важливості або цінності жінки.

Пророкові Даниїлу було сказано, що архангел Михаїл – «великий той князь, що стоїть при синах твого народу» (Даниїла 12:1). Народ Даниїла – євреї, і той факт, що Михаїл «стоїть» при них, може означати, що Бог призначив різних святих ангелів відповідальними за окремі країни чи народи. У демонів, очевидно, існує аналогічна ієрархія (див. Даниїла 10:20). Те, що Михаїл є «великим князем», означає, що він має авторитет у духовному світі. Існують і інші: у Даниїла 10:13 написано, що Михаїл – «один із перших начальників».

Очевидно, що архангел Михаїл зіграє важливу роль у подіях останнього часу. Ангел Господній казав Даниїлу, що наприкінці світу Михаїл «повстане» і «буде час утиску» – згадка про велику скорботу (Даниїла 12:1). Протягом того часу Ізраїлю гарантований захист, і після цього буде воскресіння мертвих: деякі піднімуться до вічного життя, а інші – «на наруги, на вічну гидоту» (Даниїла 12:2). Підхоплення церкви відбудеться «при голосі Архангола» (1 Солунянам 4:16); це також може вказувати на Михаїла, хоча Святе Письмо тут конкретно не називає його імені.

Останню згадку про архангела Михаїла ми знаходимо в Об'явленні 12:7. Під час скорботи «сталась на небі війна: Михаїл та його Анголи вчинили зі змієм війну. І змій воював та його анголи». Небесні сили переможуть змія (сатану), і він буде скинутий на землю. Розлючений, там він піде «воювати з останком» тих, «що вони бережуть Божі заповіді та мають свідоцтво Ісусове» (Об'явлення 12:17).

За серця й душі людства ведеться духовна війна. Архангел Михаїл – могутній ангельський князь, який захищає Ізраїль і покірно служить Богові, борячись із сатаною. Диявол може завдавати шкоду, проте він не встоїть проти небесних сил (Об'явлення 12:8).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Ким є архангел Михаїл?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries