settings icon
share icon
Запитання

У чому причина антисемітизму?

Відповідь


Чому весь світ ненавидить євреїв/юдеїв? Чому антисемітизм настільки поширений серед дуже несхожих народів? Що поганого зробили юдеї? У різні часи протягом останніх 1700 років їх виганяли з понад 80 різних країн. Історики й експерти дійшли висновку, що на це є, принаймні, шість різних причин:

1. Расова теорія – юдеїв ненавидять, бо вважають їх нижчою расою.
2. Економічна теорія – юдеїв ненавидять, бо вони володіють надто великими статками та владою.
3. Теорія чужинців – вони відрізняються від усіх інших.
4. Теорія «офірного цапа» – вони є причиною всіх проблем у світі.
5. Теорія боговбивства – вони вбили Ісуса Христа.
6. Теорія обраного народу – вони гордовито заявляють, що є Божими обранцями.

Розглянемо коротко суть цих теорій?

1. Щодо расової теорії, то, насправді, юдеї не є расою. Будь-яка людина в світі, будь-якого кольору шкіри, віросповідання чи раси може стати юдеєм.

2. Економічна теорія про статки юдеїв не має вагомих підстав. Історія показує, що з XVII по XX століття, особливо в Польщі та Росії, юдеї були вкрай бідними та мали дуже слабкий (якщо мали взагалі) вплив на бізнес і політику.

3. Теорія чужинців – у XVIII столітті юдеї відчайдушно намагалися злитися з населенням європейських країн. Вони сподівалися, що асиміляція послабить антисемітизм. Однак їх ненавиділи ще більше, побоюючись, що вони забруднять європейські народи своїми «нижчими» генами. Ця теорія була особливо поширена в Німеччині перед Другою світовою війною.

4. Що стосується теорії «офірного цапа», то факт у тому, що юдеїв завжди ненавиділи і це робить їх дуже зручною мішенню.

5. Щодо теорії про боговбивство, то в Біблії чітко говориться, що Ісуса, насправді, вбили римляни, хоча юдеї й були їхніми спільниками. Лише через кілька сотень років після цього юдеїв звинуватили в убивстві Христа. Не зрозуміло, чому за це не ненавиділи римлян. Сам Ісус пробачив юдеїв (Луки 23:34). Навіть Ватикан скасував звинувачення євреїв у смерті Ісуса у 1963 році. Проте ця заява не зменшила поширеність антисемітизму.

6. Щодо їхніх заяв про себе як про обраний народ – юдеї в Німеччині відмовилися від свого «обраного» статусу наприкінці XIX століття, щоб краще асимілюватися в німецьку культуру. Проте вони постраждали від Голокосту. Деякі сучасні християни й мусульмани стверджують, що вони є обраними Богом людьми, але, здебільшого, світ це терпить, продовжуючи ненавидіти юдеїв.

Усе це наближає нас до реальної причини ненависті до юдеїв у світі. Апостол Павло сказав нам: «Бо я бажав би сам бути відлучений від Христа замість братів моїх, рідних мені тілом; вони ізраїльтяни, що їм належить синівство, і слава, і заповіти, і законодавство, і Богослужба, і обітниці, що їхні й отці, і від них же тілом Христос, що Він над усіма Бог, благословенний, навіки, амінь» (Римлянам 9:3-5). Правда в тому, що світ ненавидить юдеїв, тому що світ ненавидить Господа. Вони були Божими «первістками», Його обраним народом (Повторення Закону 14:2). Через єврейських патріархів, пророків і церкви Бог приніс Своє Слово, Закон і моральні норми у грішний світ. Він послав Свого Сина, Ісуса Христа, в тілі єврея, аби викупити гріхи людства. Сатана, князь цього світу (Івана 14:30; Ефесянам 2:2), отруїв розуми людей своєю ненавистю до юдеїв. Зверніть увагу на Об’явлення 12, де алегорично зображено ненависть сатани (змія) до юдейського народу (жінки).

Сатана намагався знищити їх за допомогою вавилонян, персів, ассірійців, єгиптян, хетів і нацистів, але щоразу зазнавав поразки. Бог не закінчив Свої справи з Ізраїлем. У Римлянам 11:26 говориться, що колись увесь Ізраїль спасеться, але це не станеться, якщо Ізраїль перестане існувати. Отже, Бог і надалі оберігатиме юдеїв так само, як оберігав їх протягом усієї історії, поки не здійсниться Його остаточний план. Ніщо не може стати на заваді тому, що задумав Бог щодо Ізраїлю та юдейського народу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

У чому причина антисемітизму?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries