settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про оливу?

Відповідь


Олива (або єлей чи миро) згадується у Святому Письмі 20 разів і використовувалась у Старому Завіті для помазання голови первосвященика та його нащадків, а також окроплення скинії, аби позначити їх як святих і відокремлених для Господа (Вихід 25:6; Левит 8:30; Числа 4:16). Три рази вона називається «миром святого помазання», і євреям суворо заборонялося відтворювати її для особистого використання (Вихід 30:31-33). Рецепт оливи записаний у Вихід 30:23-24 і містить мирру, корицю та інші натуральні інгредієнти. Немає жодних ознак того, що сама олива чи її складові мали надприродну силу. Суворість вказівок щодо створення оливи була радше випробуванням послуху ізраїльтян і демонстрацією Божої абсолютної святості.

Лише чотири уривки з Нового Завіту стосуються помазання оливою, і жоден із них не пояснює його використання. Ми можемо робити висновки з контексту. В Євангелії від Марка 6:13 учні помазують хворих і зціляють їх. У Луки 7:46 Марія помазує ноги Ісуса, поклоняючись Йому. В Якова 5:14 пресвітери церкви помазують оливою хворих для зцілення. У посланні до Євреїв 1:8-9 Бог говорить Христові, коли Він урочисто повертається на Небеса: «Престол Твій, о Боже, навік-віку...», і помазує Його «оливою радости».

Чи слід християнам використовувати оливу сьогодні? У Біблії немає нічого, що би вказувало або навіть припускало те, що ми маємо практикувати миропомазання, але ніщо й не забороняє цього. Олива часто використовується в Біблії як символ Святого Духа, як у притчі про мудрих і нерозумних дів (Матвія 25:1-13). Будучи християнами, ми маємо присутність Духа, Який веде нас до істини і постійно нас помазує Своєю милістю та утіхою. «А ви маєте помазання від Святого, і знаєте все» (1 Івана 2:20).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про оливу?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries