settings icon
share icon
Запитання

Що таке помазання? Що означає бути помазаним?

Відповідь


Помазання походить із древньої практики пастухів. Воші та інші комахи часто потрапляють у шерсть овець і, влізши у вуха тварини, можуть призвести до її загибелі. Тому в біблійні часи пастухи змащували голови овець оливою. Це робило їхню шерсть слизькою, і комахи не могли дістатися вух, зісковзуючи з вовни. Таким чином, помазання стало символом благословення та захисту.

У Новому Завіті грецькими аналогами слова «помазувати» є «хріо», що означає «змащувати або натирати оливою» (іноді також «освячувати на служіння»); а також «алейфо», що означає «помазувати». У біблійні часи людину помазували оливою на знак Божого благословення чи покликання у її житті (Вихід 29:7; 40:9; 2 Самуїлова 9:6; Еклезіястова 9:8; Якова 5:14). Людина могла бути помазаною для здійснення особливої мети – бути царем, пророком, будівельником тощо. Немає нічого поганого в помазанні людини оливою і сьогодні. Нам просто слід переконатися, що мета помазання відповідає Святому Письму. Помазання не слід розглядати як «чарівну» дію. Олива сама по собі не має жодної сили – лише Бог може помазати людину для певної мети. Якщо ми використовуємо оливу, то це є лише символом того, що робить Бог.

Інше значення слова «помазаник» – це «обраний». Біблія говорить, що Ісус Христос був помазаний Богом через Духа Святого, щоб звіщати Добру Новину й визволяти тих, хто перебуває в полоні гріха (Луки 4:18-19; Дії 10:38). Коли Христос залишив землю, Він дав нам дар Святого Духа (Івана 14:16). Тепер усі християни є помазаними, обраними для певної мети – проголошення Божого Царства (1 Івана 2:20). «А Той, Хто нас із вами в Христа утверджує, і Хто нас намастив, – то Бог, Який і назнаменував нас, і в наші серця дав завдаток Духа» (2 Коринтянам 1:21-22).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке помазання? Що означає бути помазаним?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries