settings icon
share icon
Запитання

Що таке анімізм?

Відповідь


Анімізм є переконанням, що все має душу або дух («anima» з латині), включаючи тварин, рослини, каміння, гори, річки та зірки. Анімісти вважають, що кожна «аніма» є могутнім духом, який може допомогти чи нашкодити, і йому слід поклонятися, боятись або визнавати якимось іншим чином. Анімізм є примітивною релігією, послідовники якої протягом тисяч років боготворили різноманітних тварин, зірки та ідолів і практикували спіритизм, чаклунство, ворожіння й астрологію. Вони вдаються до магії, заклинань, забобонів, амулетів, талісманів і всього, що, на їхню думку, допоможе їм захиститися від злих духів й умилостивити добрих.

Елементи анімізму зустрічаються в багатьох псевдорелігіях, включаючи індуїзм, мормонство й усі культи нью-ейдж. Фальшива релігія завжди навчатиме тим чи іншим чином, що дух усередині людини – це бог і що її релігійні практики допоможуть розвинути в собі цей божественний дух, щоб ми також змогли стати богами. Це – той же обман, який сатана поширював в Едемському саду, спокусивши Адама та Єву словами: «і станете ви, немов Боги» (Буття 3:5).

У Біблії чітко сказано, що є лише один Бог, і все інше, від ангелів на небесах і до піщинок у морі, було створене Ним (Буття 1:1). Усяка релігія, яка навчає, що існує більше одного бога, є обманом. «До Мене не зроблено Бога, і не буде цього по Мені!» (Ісаї 43:10) і «Я – Господь, і нема вже нікого, нема іншого Бога, крім Мене» (Ісаї 45:5). Поклоніння фальшивим богам є гріхом, який Господь особливо ненавидить, бо це позбавляє Його слави, яка за правом належить Йому. Багато разів у Біблії Він забороняє поклоніння фальшивим богам.

Крім того, Святе Письмо суворо забороняє практикувати анімізм. «А чоловік або жінка, коли будуть вони викликати духа мерців або ворожити, – будуть конче забиті, камінням закидають їх, кров їхня на них!» (Левит 20:27). Анімістичні практики відкривають двері для демонів, які входять у життя людей. Біблія категорично засуджує тих, хто практикує подібне (Повторення Закону 18; Левит 20; Ісаї 47).

Як і всі інші неправдиві релігії, анімізм є просто черговою схемою сатани, отця брехні. На жаль, диявол, який «ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого» (1 Петра 5:8), продовжує обманювати багатьох людей у всьому світі.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке анімізм?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries