settings icon
share icon
Запитання

: Чому Бог вимагав жертвоприношення тварин у Старому Завіті?

Відповідь


Бог вимагав жертвоприношення тварин, щоб забезпечити тимчасове прощення гріхів і вказати на бездоганну та повну жертву Ісуса Христа в майбутньому (Левіт 4:35; 5:10). Жертва тварин є важливою темою у Святому Письмі, оскільки «без пролиття крові немає прощення» (Євреїв 9:22, тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Коли Адам і Єва згрішили, Бог убив тварин, щоб одягнути їх (Буття 3:21). Каїн і Авель приносили жертви Господу. Жертва Каїна була відкинута, тому що він приніс фрукти, натомість жертва Авеля була прийнята, бо це була первородна худоба з його отари (Буття 4:4–5). Після завершення потопу Ной також приніс у жертву Богові тварин (Буття 8:20–21).

Бог наказав єврейському народові приносити численні жертви відповідно до певних правил, вказаних Ним. По-перше, тварина мала бути незаплямованою. По-друге, людина, що приносила жертву, мала ототожнюватися з твариною. По-третє, людина мала сама вбити принесену нею тварину. Здійснена з вірою, ця жертва забезпечувала прощення гріхів. Інша жертва, принесена у день викуплення, згідно з описом у книзі Левіт, розділ 16, демонструє прощення та видалення гріхів. Первосвященик мав узяти двох козенят для жертви за гріхи. Одне козеня приносили в жертву за гріхи народу (Левіт 16:15), а друге відпускали в пустелю (Левіт 16:20–22). Жертва за гріхи забезпечувала прощення, а інше козеня символізувало видалення гріхів.

Чому ми тоді більше не приносимо в жертву тварин? Жертвоприношення тварин завершилося, так як Ісус Христос був найвищою та найбездоганнішою Жертвою. Іван Хреститель визнав це, побачивши Ісуса, Який прийшов, щоб хреститися, та сказав: «Ось Агнець Божий, що на Себе бере гріх світу!» (Івана 1:29). Ви можете задавати собі питання: «Чому тварини? Що поганого вони зробили?». У цьому й річ – оскільки тварини нічого поганого не робили, то вони вмирали замість того, хто приносив їх у жертву. Ісус Христос також нічого поганого не зробив, але свідомо віддав Себе на смерть за гріхи людства (1 Тимофію 2:6). Христос узяв на Себе наші гріхи та помер замість нас. У 2 Посланні до Коринтян 5:21 написано: «Того, Хто не знав гріха (Ісуса), Він (Бог) зробив за нас гріхом, щоб ми в Ньому стали Божою праведністю». Повіривши в те, що Ісус Христос здійснив на хресті, ми можемо отримати спасіння.

Підіб’ємо підсумок. Жертвоприношення тварин було запроваджене Богом, щоб людина могла отримати прощення гріхів. Тварина служила заступником, тобто вмирала замість грішника, але це було тимчасовим рішенням, тому доводилося приносити жертви знову і знову. Жертвоприношення тварин закінчилося зі смертю Ісуса Христа. Він був найвищим жертовним заступником усіх часів (Євреїв 7:27), а зараз – єдиний посередник між Богом і людством (1 Тимофія 2:5). Жертви тварин вказували на жертву Христа за нас. Єдиною підставою прощення гріхів через жертву тварини був Христос. Він пожертвував Собою за наші гріхи, забезпечуючи прощення, яке жертвоприношення тварин могло лише ілюструвати та провіщати.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

: Чому Бог вимагав жертвоприношення тварин у Старому Завіті?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries