settings icon
share icon
Запитання

Які види ангелів існують?

Відповідь


Ангели поділяються на дві категорії: святих ангелів і грішних. Святі ангели зберегли чистоту протягом усього свого існування. І навпаки, грішні ангели – це ті, хто не зберіг своєї святості. Зазвичай, коли в Біблії згадуються ангели, то мається на увазі категорія святих ангелів.

Святі ангели поділяються на декілька класів; у Біблії названі та згадуються окремі їхні представники. Архангел Михаїл, імовірно, очолює всіх святих ангелів, і його ім'я означає «хто подібний до Бога?» (Даниїла 10:21; 12:1; 1 Солунянам 4:16; Юди 9; Об'явлення 12:7-10 ). Гавриїл є одним із головних вісників Господа, його ім'я означає «Божий герой», і йому були доручені важливі послання Даниїлу (Даниїла 8:16; 9:21), Захарію (Луки 1:18-19) та Марії (Луки 1:26-38).

Більшість святих ангелів у Біблії не названі на ім'я, вони лише описані як обрані ангели (1 Тимофію 5:21). Вирази «сили небесні», «начальства», «влади», «влади та сили», очевидно, стосуються всіх ангелів – святих і грішних (Луки 21:26; Римлянам 8:38; Ефесянам 1:21; 3:10; Колосянам 1:16; 2:10, 15; 1 Петра 3:22). Деякі ангели названі «херувимами» – вони захищають Божу святість від будь-якого осквернення гріха (Буття 3:24; Вихід 25:18, 20). «Серафими» – ще один вид ангелів, що згадується у Святому Письмі лише один раз (Ісаї 6:2-7). Згідно з цим текстом вони мають три пари крил і, ймовірно, виконують функцію прославлення Бога, служать Його посланцями на Землю та особливо піклуються про Його святість. Більшість згадок про святих ангелів у Біблії стосується їхнього служіння, спектр якого доволі широкий. Ангели були під час творіння, передачі Закону, народження Ісуса, Його воскресіння та вознесіння; вони також будуть присутні під час підхоплення церкви та другого приходу Христа.

Грішні ангели – цілковита протилежність святим ангелам – також незліченні, хоча їхня кількість значно менша; вони описані як ті, що зреклися свого початкового стану. На чолі зі сатаною, що спочатку був святим ангелом, вони повстали проти Бога та стали грішними за своєю природою та діяльністю. Грішні ангели поділені на два класи: вільні та ув'язнені. З цієї категорії в Біблії зокрема згадується сатана. Коли він упав (Івана 8:44; Луки 10:18), то потяг за собою третину ангелів. Деякі з них були скуті кайданами, чекаючи на суд (1 Коринтянам 6:3; 2 Петра 2:4; Юди 6), а інші перебувають на волі та є демонами або бісами, що згадуються в усьому Новому Завіті (Марка 5:9, 15; Луки 8:30; 1 Тимофію 4:1). Вони служать сатані у всіх своїх діях і розділять із ним його остаточне покарання (Матвія 25:41; Об'явлення 20:10).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Які види ангелів існують?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries