settings icon
share icon
Запитання

Що говорить Біблія про поклоніння предкам?

Відповідь


Поклоніння предкам включає релігійні вірування та дії, що складаються з молитов і приношень духам померлих родичів. Цей культ зустрічається в багатьох релігіях у всьому світі; він пов'язаний з віруванням, що духи предків продовжують існувати у природному світі та здатні впливати на майбутнє і долю живих родичів. Також вважається, що духи предків є посередниками між живими та Творцем.

Смерть – не єдиний критерій для поклоніння предку. Людина мала вести моральне життя і користуватися великою повагою в суспільстві, щоб досягти такого статусу. Вважається, що предки впливають на життя наступних поколінь, благословляючи або проклинаючи їх, наче боги. Тому до них моляться, їм підносяться подарунки, щоб заспокоїти їх і здобути прихильність.

Підтвердження існування культу предків, датовані 7-м століттям до Різдва Христа, були знайдені на Близькому Сході в Єрихоні. Культ також існував у давньогрецькій та римській культурах. Найбільший вплив поклоніння предкам здобуло в китайських і африканських релігіях, а також у віруваннях японців та американських індіанців.

Що говорить Біблія про поклоніння предкам? По-перше, в ній написано, що духи померлих потрапляють або до раю, або до пекла, і не залишаються у природному світі (Луки 16:20-31; 2 Коринтянам 5:6-10; Євреям 9:27; Об'явлення 20:11-15). Переконання, що духи продовжують жити на землі після смерті та впливають на життя інших людей, не відповідає Святому Письму.

По-друге, ніде в Біблії не говориться, що мертві є посередниками між Богом і людьми. Нам сказано, що цю роль виконує Син Божий, Ісус Христос. Він народився, провів безгрішне життя, був розіп'ятий за наші гріхи і похований, Його воскресив Бог, Його бачили безліч свідків, Він вознісся на небо і сидить тепер праворуч Отця, заступаючись від імені тих, хто повірив у Нього (Дії 26:23; Римлянам 1:2-5; Євреям 4:15; 1 Петра 1:3-4). Він – єдиний посередник між Богом і людьми (1 Тимофію 2:5-6; Євреям 8:6; 9:15; 12:24), і лише Він може виконувати цю роль.

Біблія наказує нам у книзі Вихід 20:3-6 не поклонятись іншим богам, окрім Господа Бога. Також, оскільки вважалося, що провісники та чаклуни могли зв'язуватися з мертвими, вони були прямо заборонені Богом (Вихід 22:18; Левит 19:32; 20:6, 27; Повторення Закону 18:10-11; 1 Самуїла 28:3; Єремії 27:9-10).

Сатана завжди прагнув витіснити Господа, і він використовує обман у формі поклоніння іншим богам і навіть предкам, намагаючись відвернути людей від істинного Бога. Поклоніння предкам хибне, тому що воно порушує конкретні Божі застереження щодо цього, а також є спробою замінити Ісуса Христа як єдиного Посередника між Богом і людством.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що говорить Біблія про поклоніння предкам?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries