settings icon
share icon
Запитання

Чому Бог дозволив сатані та демонам згрішити?

Відповідь


Як ангелам, так і людству Бог надав свободу вибору. Хоча Біблія містить небагато відомостей про повстання сатани та грішних ангелів, але, очевидно, що сатана – найвеличніший серед усіх ангелів (Єзекіїла 28:12–18) – вирішив повстати проти Бога через свою гордість. Сатана (Люцифер) не хотів поклонятися та коритися Богові – він сам хотів бути богом (Ісаї 14:12–14). Вважається, що в Об’явленні 12:4 фігурально описана третина ангелів, які приєдналися до сатани в його повстанні й стали грішними ангелами – демонами.

Тим не менше, на відміну від людей, вибір ангелів – піти за сатаною чи залишатися вірними Богові – був вічним й остаточним. Біблія не надає можливості грішним ангелам покаятися та бути прощеними. Також Біблія не повідомляє, чи можуть інші ангели знову згрішити. Ангели, що залишилися вірними Богу, описуються як «вибрані ангели» (1 Тимофію 5:21). Сатана та занепалі ангели знали Бога у всій Його славі. У зв'язку з цим, їхнє повстання всупереч усьому, що вони знали про Бога, було найвищим проявом зла. Тому Бог не залишив сатані та іншим занепалим ангелам можливості покаятися. Більше того, Біблія не дає нам приводу вважати, що вони би покаялися, навіть якщо би Бог і дав їм такий шанс (1 Петра 5:8). Бог дав сатані й ангелам той же вибір, що й Адамові та Єві – бути слухняними Йому або ні. Ангели мали свободу вибору; Бог не примушував і не підштовхував будь-кого із них до гріха. Сатана та грішні ангели діяли за своєю власною волею й, таким чином, заслуговують на вічний Божий гнів у вогняному озері.

Чому Бог надав ангелам можливість зробити такий вибір, якщо Він знав, яким буде результат? Бог знав, що третина ангелів повстане та буде віддана на вічне прокляття. Бог також знав, що сатана продовжить своє повстання, спокусивши людство згрішити. Отже, чому Бог дозволив цьому статися? Біблія не дає ґрунтовної відповіді на це питання. Те ж саме можна запитати й з приводу будь-яких інших гріховних учинків. Чому Бог дозволяє це? В кінцевому рахунку, все зводиться до верховної влади Бога над Його творінням. Псалмист говорить нам: «Він – Мій Бог, Його дорога бездоганна...» (Псалом 17:31). Якщо Божі шляхи бездоганні, тоді ми можемо бути впевнені – все, що би Він не робив і що би не дозволяв, також є бездоганним. Тому бездоганним планом нашого непорочного Господа було дозволити гріху існувати. Наші задуми далекі від Божого задуму і наші дороги – не Його дороги, як нагадує нам пророк Ісая в 55 розділі, віршах 8–9.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Бог дозволив сатані та демонам згрішити?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries