settings icon
share icon
Запитання

Чи існують інопланетяни, прибульці або НЛО?

Відповідь


Припустимо, що термін «інопланетяни» має на увазі створінь, що здатні робити моральний вибір, володіють інтелектом, емоціями і волею. Далі, розглянемо деякі наукові факти:

1. Люди відправили ракети майже до кожної з планет нашої Сонячної системи. Після вивчення отриманих даних виявилося, що всі планети, крім Марсу і, можливо, місяця Юпітера, можна виключити як непридатні для життя.

2. У 1976 р. Сполученими Штатами на Марс було відправлено два космічних апарати. Вони були оснащені пристроями, що могли брати проби марсіанських пісків й аналізувати їх на наявність будь-яких проявів життя. Однак вони абсолютно нічого не виявили. З іншого боку, якби ви взяли аналіз у найбільш безплідних пустелях на Землі, або з найбільш замороженого ґрунту Антарктики, то обидва аналізи показали би життя, повне мікроорганізмів! У 1997 році США відправили інший апарат на поверхню Марса. Він узяв ще більше зразків і провів ще більше експериментів. Однак жодних проявів життя так і не було знайдено. З того часу було запущено ще декілька місій на Марс. Результати були такими ж.

3. Астрономи постійно відкривають нові планети у віддалених сонячних системах. Деякі вчені припускають, що наявність багатьох планет доводить, що ще де-небудь у Всесвіті має бути життя. Справа в тому, що жодна з цих планет ніколи не була визнана навіть і близько придатною для життя. Величезні відстані між Землею і цими планетами роблять неможливими будь-які припущення стосовно цього. Знаючи про те, що тільки Земля може підтримувати життя у нашій Сонячній системі, еволюціоністи понад усе прагнуть знайти іншу планету в іншій сонячній системі, щоб довести тим самим, що життя мало так само розвиватись і там. Можливо і є інші планети, але ми нічого про них не знаємо, і не в стані безпосередньо перевірити, чи можуть вони хоча б умовно підтримувати життя.

Отже, що говорить Біблія? Земля і людство є унікальними Божими створіннями. Перший розділ книги Буття навчає, що Бог створив Землю раніше за Сонце, Місяць і зорі. В Діях Апостолів 17:24, 26 йдеться про те, що «Бог, Який створив світ і все, що в ньому, будучи Господом неба і землі… Створив Він з одного весь людський рід, щоб жив по всій поверхні землі, визначивши заздалегідь окреслені пори та межі їхнього проживання».

Після свого створення людство було безгрішним, і все у світі було «дуже добре» (Буття 1:31). Коли перша людина згрішила (Буття 3), у результаті падіння людства виникли різноманітні проблеми, хвороби і смерть. Навіть тварини, які не згрішили перед Богом (вони не є морально відповідальними створіннями), страждають і помирають (Римлянам 8:19-22). Ісус Христос помер, аби понести покарання, яке заслуговуємо ми за наші гріхи. Коли Він повернеться, Він скасує багато аспектів прокляття, що існує зараз, починаючи з Адама і, в кінцевому результаті, відмінить його (Об’явлення 21-22). Зауважимо, що в Посланні до Римлян 8:19-22 говориться, що всі творіння з нетерпінням чекають цього часу! Важливо також відзначити, що Христос прийшов, щоб померти за все людство, і що Він помер лише один раз (Євреям 7:27; 9:26-28;10:10).

Якщо все творіння страждає від прокляття, то це стосується і будь-якого позаземного життя. Якщо, заради підтримання дискусії, ми припустимо, що існують морально відповідальні істоти на інших планетах, то вони також страждають, і якщо не зараз, то коли-небудь вони, безумовно, постраждають, «коли небо з гуркотом пройде, а розпечені стихії розплавляться» (2 Петра 3:10). Якщо вони не згрішили, то з боку Бога було б несправедливо карати їх, але якщо вони згрішили, а Христос помер лише один раз на Землі, то вони залишаються у своїх гріхах, а це також суперечить характеру Бога (2 Петра 3:9). Це ставить нас перед нерозв’язним парадоксом – тільки якщо, звичайно, жодних істот поза Землею не існує.

Як щодо форм життя на інших планетах, які не є морально-інтелектуальними істотами? Чи можуть водорості або навіть собаки і коти існували на невідомій планеті? Припустимо, що так, і це не суперечить біблійним текстам. Але, безумовно, проблематичною виявиться спроба відповісти на такі питання, як: «Оскільки все створіння страждає, то що мав Бог на меті, створюючи на віддалених планетах істот, які страждають?»

На завершення слід відзначити, що Біблія не дає нам жодних підстав вважати, що в інших частинах Всесвіту існує життя. Точніше, Біблія дає нам декілька ключових причин, чому цього бути не може. Так, трапляється багато загадкових і незрозумілих речей, але не існує жодних підстав приписувати ці явища інопланетянам, прибульцям чи НЛО. Якщо і є причини цих певних подій, то вони, цілком імовірно, носять духовний характер, а точніше – мають демонічне походження.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи існують інопланетяни, прибульці або НЛО?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries