settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про вживання алкоголю / вина?

Відповідь


Ряд біблійних текстів закликає людей уникати вживання алкоголю (Левит 10:9; Числа 6:3; Повторення Закону 14:26; 29:6; Суддів 13:4, 7, 14; 1 Самуїла 1:15; Приповісті 20:1; 31:4, 6; Ісаї 5:11, 22; 24:9; 28:7; 29:9; 56:12; Михея 2:11; Луки 1:15). Тим не менше, Святе Письмо категорично не забороняє християнинові вживати пиво, вино або який-небудь інший напиток, що містить алкоголь. Християнам наказується уникати сп’яніння (Ефесян 5:18) – Біблія засуджує сп’яніння та його наслідки (Приповісті 23:29-35). Християнам також наказується не допускати, щоб їхніми тілами щось «володіло» (1 Коринтян 6:12; 2 Петра 2:19). Окрім того, Боже Слово забороняє християнам чинити те, що може ображати інших християн або ж підштовхувати їх іти проти власного сумління (1 Коринтян 8:9-13). У світлі цих принципів будь-якому християнину буде надзвичайно складно стверджувати, що він вживає алкоголь для Божої слави (1 Коринтян 10:31).

Ісус перетворював воду на вино. Виглядає, що Він навіть деколи пив вино (Івана 2:1-11; Матвія 26:29). У новозавітні часи вода була не достатньо чистою і без сучасних санітарних засобів, вона була переповнена бактеріями, вірусами та іншими інфекціями. Ця ж ситуація існує навіть сьогодні у більшості країн третього світу. У зв’язку з цим, люди часто пили вино (або виноградний сік), тому що там було набагато менше інфекцій. У 1 посланні до Тимофія 5:23 Павло радить йому припинити вживання води (що, імовірно, призвело до проблем зі шлунком), а замість цього пити вино. Основне найбільш поширене значення грецького слова, яке в Біблії вживається щодо цього напою, відповідає вину. У ті часи вино було переброджене, але не до такої міри, як сьогодні. Не зовсім вірно стверджувати, що це був виноградний сік, але також невірно казати, що це було таким же вином, яке ми вживаємо сьогодні.

Ще раз, Святе Письмо категорично не забороняє християнам уживати пиво, вино та інші алкогольні напитки. Сам алкоголь не містить гріха. Від чого ж християнинові слід цілковито утримуватися, то це від сп’яніння або алкогольної залежності (Ефесян 5:18; 1 Коринтян 6:12). Це біблійні принципи, хоча дуже складно доводити, що вживання християнином алкоголю у будь-якій кількості приємне Богові.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про вживання алкоголю / вина?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries