settings icon
share icon
Запитання

Що таке – гидота спустошення?

Відповідь


Фраза «гидота спустошення» згадується в Євангелії від Матвія 24:15: «Отже, коли побачите гидоту спустошення, що знаходиться на святому місці, провіщену пророком Даниїлом, – хто читає, нехай розуміє...». Вищезгаданий текст стосується книги пророка Даниїла 9:27: «І один тиждень зробить завіт із численним. І в половині тижня будуть забрані в Мене жертва і жертви виливання, і на святе буде гидота спустошення, і аж у закінченні часу дасться закінчення на спустошення». В 167 р. до н.е. грецький правитель на ім’я Антиох Епіфаній встановив вівтар Зевсові на жертовнику всеспалення юдейського храму в Єрусалимі. Він також приніс у жертву свиню на вівтарі єрусалимського храму. Ця подія відома під назвою «гидота спустошення».

Процитовані в Євангелії від Матвія слова Ісуса були сказані близько 200 років після того, як відбулася описана вище подія. Таким чином, Ісус пророкував, що в певний час у майбутньому гидота спустошення відбудеться в єрусалимському храмі знову. Більшість тлумачів біблійних пророцтв вважають, що Ісус мав на увазі антихриста, який здійснить щось схоже на те, що зробив Антиох. Це підтверджується тим фактом, що певна частина пророцтва в Даниїла 9:27 не здійснилася при Антиоху. Він не укладав завіту з Ізраїлем на сім років. Це антихрист в останні часи складе завіт з Ізраїлем на сім років, щоб пізніше порушити його, зробивши щось подібне до гидоти спустошення в юдейському храмі Єрусалиму.

Що б не було «гидотою спустошення» в майбутньому, воно ні в кого не залишить сумнівів у тому, що є скоєне антихристом. У книзі Об’явлення 13:14 говориться, що він зробить образ, якому всі повинні будуть поклонятися. Перетворення храму живого Бога на місце поклоніння антихристу – воістину є гидотою. Ті, які житимуть під час Лиха, мають бути пильними та розпізнати, що ця подія є початком трьох із половиною років гіршого періоду Лиха, й що повернення Господа Ісуса вже буде близьким. «Тож пильнуйте, постійно моліться, щоби змогли ви уникнути всього того, що має відбутися, – і стати перед Сином Людським!» (Луки 21:36).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке – гидота спустошення?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries