settings icon
share icon
Запитання

Хто або що таке Аваддон/Аполліон?

Відповідь


Ім'я Аваддон або Аполліон зустрічається в книзі Об'явлення 9:11: «І мала вона над собою царя, ангола безодні; йому по-єврейському ім'я Аваддон, а по-грецькому звався він Аполліон!». Єврейське слово «Аваддон» означає «місце руйнування», грецьке ж «Аполліон» буквально означає «руйнівник».

У 8-9 розділах Об'явлення апостол Іван описує період останнього часу, коли зазвучать сім сурм, знаменуючи початок семи кар на мешканців землі. Коли засурмить п'ятий ангел, то відкриється безодня, велика, повна диму криниця, і з неї вийде орда демонічної «сарани» (Об'явлення 9:1-3). Ці істоти отримають владу мучити всіх, хто не має Божої печатки (вірш 4). Біль, завданий ними, буде настільки сильним, що жертви жадатимуть смерті, але не знайдуть її (вірш 6). Аваддон/Аполліон є правителем безодні та царем цієї демонічної сарани.

Імена Аваддон та Аполліон часто використовуються як імена сатани. Проте Святе Письмо, вочевидь, проводить різницю між сатаною та Аполліоном. Далі в Об'явленні ми читаємо, що сатана буде вкинутий до безодні на 1000 років (20:1-3). Потім він звільниться, щоб звести народи і принести спустошення на землю (вірші 7-8), і врешті-решт буде остаточно покараний «на вічні віки» (вірш 10). Імовірно, що Аваддон/Аполліон є одним із підлеглих сатани, демоном-руйнівником та представником «початків, влади й світоправителів», згаданих в Ефесянам 6:12.

Класична алегорія Джона Буньяна «Подорож Пілігрима» містить незабутню сцену, де християнин бореться з демонічним монстром на ім'я Аполліон. Пілігрим у своїх обладунках витримує атаку та використовує меча, щоб уразити демона. «Аполліон» Буньяна символічно представляє нашого духовного ворога, проте прототип цього персонажу – буквальний. Аваддон/Аполліон з Об'явлення – справжня істота, яка колись завдасть болю людям під час Божого суду.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто або що таке Аваддон/Аполліон?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries