settings icon
share icon
Запитання

Що таке Сіон? Що таке гора Сіон? Яке біблійне значення Сіону?

Відповідь


Псалом 86:2–3 говорить: «Господь любить брами Сіону більше за всі поселення Якова. Славна вістка рознеслася про тебе, Боже місто» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Слово «Сіон», яке згадується в Біблії понад 150 разів, насправді означає «укріплення». У Біблії Сіон був і містом Давида, і містом Божим. З часом слово «Сіон» перетворюється з назви фізичного міста на духовне поняття.

Першу згадку про Сіон у Біблії ми знаходимо в 2 Самуїла 5:7: «Та Давид захопив укріплення Сіон (це місто Давида)». Таким чином, Сіоном спочатку називалася стародавня фортеця Ієвусеянина в місті Єрусалим. Сіон мав на увазі не тільки фортецю, але й місто, в якому вона була розташована. Після того, як Давид захопив «фортецю Сіон», вона стала називатися «містом Давида» (1 Царів 8:1; 1 Хронік 11:5; 2 Хронік 5:2).

Коли Соломон побудував храм в Єрусалимі, значення слова «Сіон» розширилося і почало включати храм і площу навколо нього (Псалом 2:6; 48:2, 11–12; 132:13). Врешті-решт воно стало використовуватися як назва міста Єрусалим, земель Юди та всього ізраїльського народу (Ісаї 40:9; Єремії 31:12; Захарії 9:13).

Найважливіше використання слова «Сіон» має богословське значення. Сіон використовується в переносному змісті щодо Ізраїлю як народу Божого (Ісаї 60:14). Це значення Сіону продовжує вживатися в Новому Завіті, де воно набуває зміст духовного царства Бога, Небесного Єрусалиму (Євреям 12:22; Об’явлення 14:1). Петро говорить про Христа як про наріжний камінь Сіону: «Адже в Писанні зазначено: Ось, Я кладу на Сіоні Камінь наріжний, вибраний, коштовний, і хто вірить у Нього, не буде засоромлений!» (1 Петра 2:6).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке Сіон? Що таке гора Сіон? Яке біблійне значення Сіону?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries