settings icon
share icon
Запитання

Що таке унітарний універсалізм?

Відповідь


Унітарний універсалізм – доволі невеликий, але впливовий релігійний рух. Релятивізм, терпимість та альтернативний спосіб життя – усіма цими популярними словами «озброєний» унітарний універсалізм.

Його назва походить від заперечення вчення про Трійцю та від віри в те, що всі без винятку люди отримують спасіння. Згідно з універсалістами ідея, що хтось може потрапити в пекло, є несумісною з характером люблячого Бога. Коріння цього вчення сягають шістнадцятого сторіччя, коли під час Реформації унітарні вірування набули популярності. Унітарна й універсальна думки були поєднані наприкінці вісімнадцятого століття в Америці під час Епохи розуму. Інтелектуальна еліта того часу відмовлялася вірити в такі біблійні вчення, як цілковита порочність і вічне прокляття, замість цього приймаючи ідею про люблячого Бога, Який ніколи не змусить кого-небудь страждати.

Послідовники унітарного універсалізму засновують свої переконання перш за все на власному досвіді і не є прихильниками якоїсь одної релігійної системи. Вони вважають, що люди мають право самі вирішувати, у що вірити, і що інші не мають порушувати це право. В результаті один такий віруючий може схилятися до ліберального християнства, а інший – до духовності нью-ейдж. За межами терпимості немає справжньої догми – щодо всього, крім біблійного християнства. Послідовники універсального унітаризму розглядають Біблію як книгу віршів, міфів і моральних учень, цілковито людський витвір, а не Боже Слово. Вони відхиляють біблійний опис Триєдиного Бога, залишаючи уявлення про Нього на розсуд кожної людини.

Згідно з унітарним універсалізмом Ісус був добрим учителем моралі, але не більше цього. Він не вважається Богом, і кожне чудо, пов’язане з Ним, відхиляється як таке, що виходить за межі людського розуму. Більшість висловлювань Христа, записаних у Біблії, вважаються прикрашанням з боку авторів. Ось деякі з універсалістських вірувань: Ісус не помер, щоб спасти людство від гріха, оскільки люди – не пропащі грішники; акцент робиться на здатності людства до добра; гріх є цілковито відносним, а сам термін використовується рідко; людина спасає себе за допомогою особистого вдосконалення; спасіння – це суто світське переживання, «пробудження» до світу навколо тебе. Це дуже важливо, бо смерть є остаточною. Більшість послідовників цієї течії заперечують існування загробного життя, тому те, що ми маємо на землі, – це все, що ми будь-коли отримаємо.

Біблія спростовує цю оману. Христос спасає людство, яке перебуває в гріховному стані з часів Едемського саду та є відокремленим від Бога через гріх (Івана 10:15; Римлянам 3:24-25; 5:8; 1 Петра 2:24). Людина не є доброю, а грішною та безнадійно загубленою. Тільки через благодать і віру в пролиту кров Ісуса на хресті людство може бути примирене зі святим, трансцендентним Богом (Буття 2:16-17; 3:1-19; Івана 3:36; Римлянам 3:23; 1 Коринтянам 2:14; Ефесянам 2:1-10; 1 Тимофію 2:13-14; 1 Івана 1:8).

Унітарний універсалізм не має нічого спільного з біблійним християнством. Це – хибне вчення, що суперечить Біблії, і його послідовники рішуче виступають проти традиційних, біблійних християнських переконань (до того ж вважається, що вони вільні від дискримінації чи будь-яких забобонів). Біблія прямо спростовує унітарний універсалізм за всіма основними пунктами його вчення.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке унітарний універсалізм?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries