settings icon
share icon
Запитання

Що таке спіритизм?

Відповідь


Спіритизм згідно з визначенням його засновника Алана Кардека – це «наука, присвячена стосункам між безтілесними істотами та людьми». Кардек був французьким педагогом, його справжнє ім’я – Іполит Леон Денизар-Рівай. Кардек кодифікував доктрину спіритуалізму, метою якої було вивчення духів – їхнє походження, природа, призначення та відношення до тілесного світу. Спіритизм став популярним рухом і на даний час представлений у 35 країнах. Кардек також написав «Книгу духів», намагаючись показати, чим спіритизм відрізняється від спіритуалізму.

Головна ідея спіритизму полягає в тому, що безсмертні духи мандрують з одного тіла до іншого протягом кількох життєвих циклів, аби покращити себе морально та інтелектуально. Хоча це схоже на реінкарнацію, різниця полягає в тому, що, згідно зі спіритизмом, духи не можуть повертатись у вигляді тварин чи якоїсь нижчої форми життя. Міграція духів є завжди висхідною, і вони живуть лише в людських тілах. Спірити вважають, що це пояснює відмінності в темпераменті та інтелекті людей. Адепти спіритизму також стверджують, що безтілесні духи можуть благотворно або шкідливо впливати на живих істот і що люди можуть спілкуватися з духами за допомогою спіритичних сеансів та медіумів. Спіритизм став популярним у 19-му сторіччі, нарівні з модернізмом, і є сумісним з цією філософією в декількох напрямах, перш за все у переконанні, що людина може постійно вдосконалюватися за допомогою раціонального мислення. Письменник Артур Конан Дойл і його дружина були відомими спіритами.

Спіритизм – це не релігія, а філософія та «спосіб життя» на думку спіритів. У ньому немає служителів, а групові зустрічі складаються з обміну ідеями про духів, про те, як вони можуть або не можуть пересуватись у світі, про результати цих пересувань тощо. Спірити надають перевагу науковим дослідженням перед поклонінням або дотриманням правил, хоча вітають моральне життя та раціональні інтелектуальні заняття.

Біблія прямо забороняє спіритизм. Божий народ не має намагатися зв’язатися з духами. Спіритичні сеанси і некромантія – це заборонені Богом окультні дії (Левіти 19:31; 20:6; Галатам 5:20; 2 Хронік 33:6). Той факт, що спіритизм переносить окультизм під купол «науки», не має значення. Духи, з якими він пов’язаний, не є людьми – Біблія каже, що духи людей постають перед судом після смерті (Євреям 9:27), і нічого у Святому Письмі не вказує на те, що вони можуть повертатися на землю живих з будь-якої причини чи в будь-якій формі. Ми знаємо, що сатана – обманщик (Івана 8:44). З Біблії можна зробити раціональний висновок, що будь-який контакт спіритів з «душами померлих» насправді є замаскованим контактом із демонами (Об’явлення 12:9). Спіритизм несумісний з Біблією та є духовно небезпечним. «Будьте тверезі, пильнуйте. Ваш ворог – диявол – ходить і ричить, мов лев, шукаючи, кого б поглинути» (1 Петра 5:8; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке спіритизм?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries