settings icon
share icon
Запитання

Чи може Святий Дух коли-небудь залишити віруючого?

Відповідь


Просто кажучи, ні – Святий Дух ніколи не покине віруючого. Ця істина розкрита у різних уривках Нового Завіту. Наприклад, Послання до Римлян 8:9 говорить нам: «А коли хто не має Христового Духа, той не Його». Цей вірш ясно показує, що якщо хтось не має постійної присутності Святого Духа, то він не є спасенним. Таким чином, якби Святий Дух міг покинути віруючого, то той би втратив рятівні стосунки з Христом. Але це явно суперечить ученню Біблії про «вічну безпеку» віруючих. Інший вірш, що говорить про постійну присутність Святого Духа в житті віруючих, записаний в Івана 14:16. Тут Ісус стверджує, що Отець дасть іншого Заступника, «щоб із вами повік перебував».

Той факт, що Святий Дух ніколи не покидає віруючого, також підтверджується у Посланні до Ефесян 1:13–14, де віруючі «запечатані» Святим Духом, «Який є завдаток нашого спадку, на викуп здобутого, на хвалу Його слави!». Бути відзначеним печаттю Духа є ознакою приналежності та володіння. Бог обіцяє вічне життя всім, хто вірить у Христа. Гарантуючи, що Він дотримає свою обіцянку, Бог послав Святого Духа, щоб перебувати з нами до Дня викуплення. Так само, як ми робимо перший внесок за кредит на автомобіль чи будинок, Бог надав усім віруючим початковий внесок в їхні майбутні стосунки з Ним, пославши Святого Духа перебувати в них. Той факт, що всі віруючі запечатані Духом, також розглядається у 2 Коринтянам 1:22 та Ефесянам 4:30.

До смерті, воскресіння та вознесіння Христа Святий Дух «приходив і відходив». Дух наповнював царя Саула, але потім залишив його (1 Самуїла 16:14). І водночас, Дух зійшов на Давида (1 Самуїла 16:13). Після свого перелюбу з Вірсавією, Давид переживав, що Святий Дух покине і його (Псалом 51:11). Святий Дух наповнив Бецал’їла, щоб дати йому можливість підготувати предмети, необхідні для скинії (Вихід 31:2–5), але це не було постійним. Усе змінилося після вознесіння Христа на небо, в день П’ятидесятниці (Дії Апостолів, розділ 2). Святий Дух почав постійно перебувати в віруючих. Той факт, що Святий Дух живе в нас, є виконанням Божої обітниці завжди перебувати з нами і ніколи не залишати нас.

Незважаючи на те, що Святий Дух ніколи не покидає віруючого, наші гріхи можуть «угашати» Його (1 Солунянам 5:19) або «засмучувати» (Ефесянам 4:30). Гріх завжди впливає на наші стосунки з Богом. Хоча наші стосунки з Ним і безпечні у Христі, непрощений гріх може заважати нашому спілкуванню з Богом і загасити роботу Святого Духа в нашому житті. Ось чому так важливо сповідувати наші гріхи: «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої» (1 Івана 1:9). Таким чином, хоча Святий Дух ніколи не залишає нас, ми насправді можемо залишитися без Його допомоги і радості від Його присутності.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи може Святий Дух коли-небудь залишити віруючого?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries