settings icon
share icon
Запитання

Чому Святий Дух порівнюється з вогнем?

Відповідь


Біблія описує Бога як «нищівний вогонь» (Євреям 12:29; тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства), тому не дивно, що вогонь часто використовується як символ Його присутності. Прикладом може бути вогонь, що горить всередині куща (Вихід 3:2); стовп хмари й вогню (Вихід 14:19; Числа 9:14-15); видіння Єзекіїла (Єзекіїла 1:4). Вогонь неодноразово був інструментом Божого суду (Числа 11:1-3; 2 Царів 1:10, 12) та свідченням Його могутності (Суддів 13:20; 1 Царів 18:38).

З очевидних причин, вогонь був важливим для старозавітних жертвопринесень. Вогонь на жертовнику всепалення був Божим даром, його запалив Сам Господь (Левітів 9:24). Бог доручив священикам підтримувати Його вогонь (Левітів 6:2-6) і показав, що вогонь будь-якого іншого походження був неприйнятним (Левітів 10:1-2).

У Новому Завіті вівтар може бути ілюстрацією нашої відданості Господу. Вірячи в Ісуса Христа, ми покликані віддати свої тіла як «живу жертву» (Римлянам 12:1), охоплену Божественним даром невгасимого вогню Святого Духа. Із самого початку Нового Завіту, Святий Дух пов’язаний з вогнем. Іван Хреститель говорив про Ісуса, як про Того, Хто прийде та «хреститиме Духом Святим і вогнем» (Матвія 3:11). Коли Святий Дух почав Своє служіння в Ранній церкві, Він виглядав як «поділені язики, наче вогняні», що опустилися на кожного з віруючих. Тоді «всі вони наповнилися Духом Святим і почали говорили іншими мовами, як Дух велів їм промовляти» (Дії 2:3-4).

Вогонь є прекрасною ілюстрацією роботи Святого Духа. Дух є схожим на вогонь, принаймні, в трьох аспектах: Він несе Божу присутність, Його пристрасть і чистоту. Святий Дух є доказом присутності Бога, тому що Він живе у віруючих (Римлянам 8:9). У Старому Завіті Бог явився ізраїльтянам у вигляді вогню над скинією (Числа 9:14-15). Ця вогняна хмара освічувала та вказувала напрям (Числа 9:17-23). У Новому Завіті Бог направляє та втішає Своїх дітей за допомогою Святого Духа, Який перебуває в наших тілах – храмі «Живого Бога» (2 Коринтянам 5:1; 6:16).

Святий Дух виробляє Божу пристрасть у наших серцях. Після бесіди двох учнів-мандрівників з воскреслим Ісусом, вони питали один одного: «Хіба не палало наше серце, коли Він говорив нам?» (Луки 24:32). Після того як апостоли наповнилися Святим Духом у день П’ятидесятниці, у них з’явилася пристрасть, яка палала протягом усього життя й спонукала їх «сміливо говорити Боже Слово» (Дії 4:31).

Святий Дух приносить Божественну чистоту в наше житті. Божа мета – наше очищення (Титу 2:14), а Дух є засобом для нашого освячення (1 Коринтянам 6:11; 2 Солунянам 2:13; 1 Петра 1:2). Як срібляр використовує вогонь, щоб очистити від шлаків дорогоцінний метал, так і Бог використовує Духа, щоб позбавити нас від наших гріхів (Псалом 65:10; Притчі 17:3). Його вогонь очищає та освячує.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Святий Дух порівнюється з вогнем?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries