settings icon
share icon
Запитання

Як я можу досягти наповнення Святим Духом?

Відповідь


Ключовий вірш, що говорить про наповнення Святим Духом у наш час, записаний в Євангелії від Івана 14:16, де Ісус обіцяє, що Дух буде перебувати з віруючими навіки. Передусім, нам слід розрізняти перебування Духа і наповнення Ним. Постійна присутність Духа стосується не деяких обраних віруючих, а всіх. Ряд біблійних текстів підтверджує це. Перший проголошує, що Святий Дух – це дар усім без винятку віруючим в Ісуса і що немає жодних умов для отримання цього дару, крім віри у Христа (Івана 7:37-39). Інший текст говорить, що Святий Дух дається у момент спасіння (Ефесянам 1:13). Послання до Галатів 3:2 також підкреслює те, що запечатування Духом та Його отримання відбувається під час увірування. Третій – що Святий Дух перебуває з віруючими постійно. Святий Дух дається віруючим як підтвердження їх майбутнього прославлення у Христі (2 Коринтянам 1:22; Ефесянам 4:30).

На відміну від цього, в Посланні до Ефесян 5:18 ми знаходимо вказівку прагнути до наповнення Духом. Ми повинні настільки цілковито віддатися Святому Духу, щоб Він зміг абсолютно володіти нами і наповнювати нас. У посланнях до Римлян 8:9 та Ефесян 1:13-14 стверджується, що Він перебуває у кожному віруючому, але Він може бути засмучений (Ефесянам 4:30), а Його діяльність у нас може згаснути (1 Солунянам 5:19). Коли ми дозволяємо відбуватися цьому, ми не відчуваємо всієї повноти робити й сили Святого Духа у нас і через нас. Наше наповнення Духом означає Його свободу володіти кожною частиною нашого життя, а також управляти й контролювати нас. Тоді Його сила може діяти через нас, аби всі наші вчинки були корисними для Бога. Наповнення Духом стосується не тільки зовнішніх дій – воно також впливає на найбільш потаємні думки та мотиви наших дій. Псалом 18:15 говорить: «Нехай будуть із волі Твоєї слова моїх уст, а думки мого серця – перед лицем Твоїм, Господи, скеле моя й мій Спасителю!»

Гріх відділяє нас від наповнення Святим Духом, але завдяки нашій покорі Богу воно може здійснитися. Нашою метою має бути наповнення Святим Духом, як зазначено в Ефесянам 5:18, проте тільки молитов про це недостатньо. Лише наша покора Божим вказівкам дасть Духу свободу діяти всередині нас. Через те, що ми є грішними створіннями, наповнення Духом неможливе раз і назавжди. Ми повинні боротися з гріхом у нашому житті й відновлювати наше зобов’язання бути наповненими та керованими Духом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як я можу досягти наповнення Святим Духом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries