settings icon
share icon
Запитання

Як, чому й коли сатана впав з небес?

Відповідь


Падіння сатани символічно описане в книгах пророків Ісаї 14:12–14 та Єзекіїла 28:12–18. Хоча ці два місця стосуються царів Вавилона та Тиру, вони також мають на увазі духовну силу, що стоїть за цими царями, а саме – сатану. Ці тексти описують, чому сатана впав, але не вказують, коли це сталося. Ми знаємо напевне наступне: ангели були створені раніше за землю (Йова 38:4–7). Сатана впав до того, як спокусив Адама та Єву в раю (Буття 3:1–14). Таким чином, падіння сатани мало відбутися після того, як були створені ангели, але до того, як він спокусив Адама та Єву в Едемі. Боже Слово нічого не говорить про те, чи відбулося падіння за кілька хвилин, годин або днів до того, як він спокусив перших людей.

Книга Йова повідомляє нам, що, принаймні, протягом деякого часу, сатана мав доступ на небеса та до Божого престолу. «Коли настав певний день, і ось Божі ангели прийшли, щоб постати перед Господом, то диявол прийшов з ними. І Господь запитав диявола: Звідки ти прийшов? А диявол у відповідь сказав Господу: Я прийшов, обійшовши землю і обійшовши піднебесну» (Йова 1:6–7). Очевидно, що в той час сатана вільно переміщався між небом і землею, безпосередньо спілкуючись із Богом і відповідаючи за свої справи. В який саме момент Бог припинив цей доступ – невідомо.

Чому сатана впав з небес? Це сталося через гордість. Він бажав стати Богом, а не служити Йому. Зверніть увагу на численні дієслова від першої особи в Ісаї 14:12–15. У книзі Єзекіїла 28:12–15 сатана описується надзвичайно красивим ангелом. Сатана, імовірно, був найвищим серед ангелів, найпрекраснішим із Божих творінь, але він не був задоволений цим положенням. Замість цього, сатана забажав стати Богом, скинути Творця з Його трону та захопити управління всесвітом. Сатана хотів бути Богом і, що досить цікаво, – на те ж саме спокусились Адам і Єва в Едемському саду (Буття 3:1–5). Яким чином сатана впав з небес? Фактично, падіння є не зовсім доречним виразом. Буде набагато точніше сказати, що Бог вигнав сатану з неба (Ісаї 14:15; Єзекіїла 28:16–17). Сатана не падав з небес, а швидше Бог зіштовхнув його звідти.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як, чому й коли сатана впав з небес?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries