settings icon
share icon
Запитання

Про що йдеться у 12 розділі книги Об’явлення?

Відповідь


Про що йдеться у 12 розділі книги Об’явлення?

Відповідь: В Об’явленні 12 Іван описує видіння про жінку, яка «зодягнена в сонце, і місяць під її ногами, а на її голові – вінець із дванадцяти зірок» (Об’явлення 12:1; тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Зверніть увагу на схожість між цим описом і тим, як Йосип описав свого батька Якова (Ізраїля), свою матір та їхніх дітей (Буття 37:9-11). Дванадцять зірок позначають кількість колін/племен Ізраїлю. Отже, жінка з Об’явлення 12 – це Ізраїль.

Додатковим підтвердженням на користь цього тлумачення є те, що в Об’явленні 12:2-5 говориться про вагітну жінку, в якої почалися перейми. Хоча це правда, що Ісуса народила Марія, правдою також є і те, що Ісус, син Давида з роду Юди, вийшов з Ізраїлю. У певному сенсі, Ізраїль породив або явив Ісуса Христа. У вірші 5 сказано, що жінка «народила Дитину чоловічої статі, Котра має пасти всі народи залізним жезлом. І взяте було її Дитя до Бога і до Його престолу». Очевидно, що тут описується Ісус. Він вознісся на небо (Дії 1:9-11) та одного прекрасного дня встановить Своє Царство на землі (Об’явлення 20:4-6), де правитиме й судитиме досконалим судом («залізним жезлом», див. Псалом 2:7-9).

Утеча цієї жінки в пустелю на 1260 днів стосується майбутнього часу під назвою «велике горе». 1260 днів відповідають 42 місяцям (по 30 днів у кожному), що дорівнює 3,5 рокам. Посередині періоду горя звір (антихрист) встановить свій образ у храмі, що буде збудований в Єрусалимі. Це – гидота спустошення, про яку Ісус говорив у Євангеліях від Матвія 24:15 і Марка 13:14. Зробивши це, звір порушить мирний договір, укладений між ним та Ізраїлем, і нації доведеться рятуватися втечею – ймовірно, у гори (див. також Матвія 24; Даниїла 9:27). Цю втечу євреїв зображено як втечу жінки в пустелю.

В Об’явленні 12:12-17 умовно говориться про те, як диявол нападе на Ізраїль, намагаючись його знищити (сатана знає, що час його минає – див. Об’явлення 20:1-3, 10). Тут також показано, що Бог захистить Ізраїль у пустелі. В Об’явленні 12:14 сказано, що Ізраїль буде захищений від диявола протягом 3,5 років.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Про що йдеться у 12 розділі книги Об’явлення?
© Copyright Got Questions Ministries