settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус – Князь миру (Ісаї 9:5)?

Відповідь


У пророцтві Ісаї про майбутнього Месію сказано: «Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім'я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічности, Князь миру» (Ісаї 9:5).

У світі, сповненому війн і насильства, важко зрозуміти, як Ісус може бути одночасно всемогутнім Богом, що діє в історії людства, та втіленням миру. Але фізична безпека і політична гармонія не обов'язково відображають мир, про який Він говорить (Івана 14:27).

Єврейське слово «шалом», що означає «мир», часто використовується щодо видимого спокою людей, груп та народів. Грецький аналог слова «мир», «ейріні», означає єдність і згоду; Павло використовує саме це слово, описуючи мету новозавітної церкви. Проте більш глибокий, фундаментальний зміст миру – це духовна гармонія, викликана відновленням стосунків між Богом і людством.

У своєму гріховному становищі ми є ворогами Господа (Римлянам 5:10). «А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками» (Римлянам 5:8). Завдяки жертві Ісуса ми відновлюємо стосунки миру з Богом (Римлянам 5:1). Це – глибокий, незмінний мир між нашими серцями та нашим Творцем, який неможливо відібрати (Івана 10:27-28) і який є найвищим виявом ролі Христа як «Князя миру».

Але Його жертва дає нам більше, ніж вічний мир: вона також дозволяє нам мати стосунки зі Святим Духом – Помічником, Який, як обіцяно, провадитиме нас (Івана 16:7, 13). Крім того, Святий Дух виявляє Себе в нас у тому, що ми живемо так, як не можемо жити самостійно, включаючи сповнення нашого життя любов'ю, радістю та миром (Галатам 5:22-23). Ці любов, радість і мир є результатом дії Святого Духа в житті віруючих. Це – відображення Його присутності в нас. І хоча найглибший, найважливіший результат цього полягає в нашому житті в любові, радості й мирі з Богом, це не може не відображатися й на наших стосунках із людьми.

І ми відчайдушно потребуємо цього – тим паче, що Господь закликає нас жити в єдності з іншими віруючими, «зо всякою покорою та лагідністю, з довготерпінням, у любові терплячи один одного, пильнуючи зберігати єдність духа в союзі миру» (Ефесянам 4:1-3). Ця єдність була би неможлива без дії Святого Духа в нас і миру, який ми маємо з Богом завдяки жертві Його Сина.

За іронією, найлегше визначення миру – видимий спокій у людині – може бути найважчим для розуміння та самостійної реалізації. І якщо жити в єдності з іншими віруючими може бути надзвичайно складно, але можливо, то жити в мирі зі самими собою дуже часто може видаватися неможливим. Однак щоб знайти або підтримувати істинний духовний мир із Богом та оточуючими людьми, від нас не вимагається жодних зусиль (Ефесянам 2:8-9).

Зверніть увагу, що «мир» не означає «відсутність труднощів». Ісус ніколи не обіцяв цього – Він лише обіцяв допомогу. Насправді, Він сказав, що на нас чекають страждання (Івана 16:33) та випробовування (Якова 1:2). Але Христос також сказав, що якщо ми звернемося до Нього, то Він дасть нам «мир Божий, що вищий від усякого розуму» (Филип'янам 4:6-7). Незалежно від того, з якими труднощами ми стикаємося, ми можемо просити про мир, що походить із могутньої Божої любові, яка не залежить від наших власних сил чи обставин навколо нас.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус – Князь миру (Ісаї 9:5)?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries