settings icon
share icon
Запитання

Що таке Українська Православна Церква?

Відповідь


Назву “Українська Православна Церква” використовують три групи в Україні, хоча лише одна з них офіційно визнана вселенським православ’ям. Вона називається Українською Православною Церквою Московського Патріархату і є самостійною частиною Російської Православної Церкви. УПЦ Московського Патріархату вважається автономною організацією з широкими правами у рамках цього патріархату. Згідно з дослідженням Фонду демократичних ініціатив, проведеним 2015 року, понад 67% з 43-мільйонного населення України вважають себе православними християнами і близько 21% належать до Московського Патріархату. За даними Державного комітету України у справах релігій та національностей станом на початок 2016 р. в країні налічувалось понад 18 тис. православних парафій.

Українська Православна Церква вважає, що початок її існуванню дав апостол Андрій під час своєї місіонерської діяльності. Згідно з переданням, подорожуючи вниз Дніпром, Андрій проголосив пророцтво, що на певному місці буде збудоване велике місто, ¬– і тепер там розташований Київ. Уже в 10-му столітті за сприяння Константинопольського Патріархату на території сучасної України було збудовано багато церков і монастирів. Згодом центр був перенесений в Москву, і з цього почалась тривала і терниста історія стосунків між українською та російською православними церквами. Ситуація ще більше ускладнилася, коли комуністи, прийшовши до влади, почали знищувати православних ієрархів як у Росії, так і в Україні.

У першій половині 20-го століття була сформована Українська Православна Церква США, в якій об’єдналися дві окремі групи українських православних віруючих. А тим часом в Україні конфлікт з Росією – зокрема боротьба за Кримський півострів – ще більше ускладнює церковні відносини. Серед українців силу набирає рух за об’єднання різних гілок Української Православної Церкви і проголошення її повністю незалежною від РПЦ.

Доктрини і порядки Української Православної Церкви відповідають іншим східно-православним церквам. В Українській Православній Церкві зберігають сім таїнств; поклоняються іконам; моляться Марії – “Божій Матері” – та іншим святим; моляться за померлих і навчають про спасіння через благодать і діла. Біблія чітко навчає, що спасіння дається виключно через благодать, незалежно від діл людини (Римлянам 11:6), і це означає, що православна доктрина про спасіння є “іншим” євангелієм, яке слід уникати (див. Галатам 1:6-9).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке Українська Православна Церква?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries