settings icon
share icon
Запитання

Де у Старому Завіті провіщається прихід Христа?

Відповідь


Є багато старозавітних пророцтв про Ісуса Христа. Деякі перекладачі обчислюють їх сотнями. Нижче наводяться ті, що вважаються найбільш чіткими та важливими.

Народження Ісуса: Ісаї 7:14: «Тому Господь сам дасть вам знак. Ось діва матиме в лоні й породить сина, і дасть йому ім’я Еммануїл» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Ісаї 9:5: «Адже дитина нам народилася, і нам даний був син, якого влада була на його плечах, і його ім’я буде: Ангел великої поради. Адже Я наведу мир на володарів, мир і здоров’я для нього». Михея 5:1: «І ти, Вифлеєме, доме Ефрати, ти є дуже малим, щоби бути в тисячах Юди. З тебе для Мене вийде, щоби бути вождем в Ізраїлі, і його виходи від початку, від вічних днів».

Служіння та смерть Христа: Захарії 9:9: «Дуже радій, дочко Сіону! Проповідуй, дочко Єрусалима! Ось твій цар приходить до тебе, він праведний, і він спасає, він лагідний, – сидячи на під’яремному і молодому жереб’яті». Псалом 21:17–19: «Мене обступило багато псів, зборище злочинців оточило мене, вони пробили мої руки й ноги. [Вони порахували] всі мої кості, і вони придивлялися та спостерігали за мною. Розділили мій одяг між собою і за мій плащ кидали жереб».

Мабуть, найвиразнішим пророцтвом про Ісуса є весь 53-й розділ книги пророка Ісаї. Особливо переконливими є вірші 3–7: «Але його вигляд зневажений, він знесилений понад усіх людей, людина, яка була зранена, і обізнаний терпіти хворобу, бо відвертається його обличчя, він був збезчещений і вважався за ніщо. Він несе наші гріхи і за нас страждає, а ми вважали, що він у болі і в рані, і в скорботі. Він же зранений був через наші беззаконня і терпів хворобу через наші гріхи. На ньому – покарання задля нашого миру, його раною ми зцілилися. Ми всі заблукали, як вівці, кожний збився зі своєї дороги. І Господь його видав за наші гріхи. А він через заподіювання зла не відкриває вуст. Як вівця, він був ведений на заріз і, як ягня, без голосу перед тим, хто його стриже, так не відкриває він своїх уст».

Пророцтво Даниїла про «сімдесят тижнів» у розділі 9 провіщало точну дату, коли Ісус – Месія – буде вбитий. В Ісаї 50:6 докладно описуються побиття, які в майбутньому доведеться витерпіти Ісусові. Пророк Захарія (12:10) говорить про «заклання» Месії, яке відбулося після смерті Ісуса на хресті. Існує безліч інших прикладів, але й цього цілком достатньо. Старий Завіт, безперечно, провіщає прихід Ісуса як Месії.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Де у Старому Завіті провіщається прихід Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries