settings icon
share icon
Запитання

Чи вважається мормонство культом? У що вірять мормони?

Відповідь


Релігія мормонів була заснована менш ніж два століття тому людиною на ім’я Джозеф Сміт. Він стверджував, що його особисто відвідали Бог Отець та Ісус Христос і сказали, що всі існуючі церкви та їх віросповідання є мерзотою. Джозеф почав нав’язувати людям абсолютно нову релігію, проголошуючи її єдиною вірною церквою на землі. Основна проблема, що стосується мормонства – це те, що вони суперечать Біблії, змінюють і «доповнюють» її. Ми не бачимо жодної причини, з якої християнам слід вірити у неправдивість або некомпетентність Біблії, як це роблять мормони. Істинна віра в Бога передбачає віру в Його Слово. І всі книги Біблії натхненні Богом, а це значить, що вони – від Нього (2 Тимофію 3:16).

Мормони вважають, що існує чотири джерела істини, написаних з Божественним натхненням, замість одного – Біблії:

1. Біблія, але лише до тих пір, поки вона «правильно перекладена». Які саме вірші, на їхню думку, невірно перекладені – так і незрозуміло.

2. «Книга Мормона», «перекладена» і випущена Смітом у 1830 році. Він проголосив її «єдиною істинною книгою» на землі і стверджував, що людина може найбільше наблизитися до Бога, виконуючи вказівки саме цієї книги.

3. «Доктрини і заповіти» – книга, яка згідно з релігією мормонства містить у собі зібрання нових відкриттів щодо «оновленої Церкви Ісуса Христа».

4. «Дорогоцінна Перлина» розглядається мормонами як книга, що проливає світло на «втрачені» вчення Біблії. Крім цього, у ній міститься інформація про створення Землі, додана самими мормонами.

Мормони вірять у наступні моменти щодо Господа Бога: по-перше, Він не завжди був Найвищою Істотою всесвіту, а досяг цього статусу праведним життям і старанними зусиллями. По-друге, Бог Отець має «плоть і кості, так ж матеріальні, як людські». У той же час, Брайєм Янг, від якого сучасні лідери мормонів відреклись, навчав, що, насправді, Богом і, відповідно, батьком Ісуса Христа був Адам. Християни ж вірять у наступне: існує лише один Істинний Бог (Повторення Закону 6:4; Ісаї 43:10; 44:6-8), Який завжди був і буде (Повторення Закону 33:27; Псалом 89:2; 1 Тимофію 1:17). Він не був створений – Він сам Творець (Буття 1; Псалом 23:1; Ісаї 37:16). Він ідеальний, і немає рівного Йому (Псалом 85:8; Ісаї 40:25). Бог Отець – не людина і ніколи нею не був (Числа 23:19; 1 Самуїла 15:29; Осії 11:9). Він – Дух (Івана 4:24), і не складається з плоті і крові (Луки 24:39).

Мормони вірять, що існує кілька рівнів царств у житті після смерті: Царство небесне, Царство земне, Царство нижче і зовнішня темрява. Місце, куди потрапляє людина після смерті, залежить від того, у що вона вірила і що робила під час свого життя на землі. Біблія ж стверджує, що після смерті ми потрапляємо в Рай або в пекло, і залежить це від того, чи вірила людина у Христа, чи ні. Коли віруючі відходять з цього світу, вони потрапляють до Господа (2 Коринтянам 5:6-8). Невіруючі попадають в пекло або, як його ще називають, царство мертвих (Луки 16:22-23). Коли Ісус прийде вдруге ми отримаємо нові тіла (1 Коринтянам 15:50-54). Для віруючих будуть зведені Новий Рай та Нова Земля (Об’явлення 21:1), а невіруючі горітимуть в озері огняному (Об’явлення 20:11-15). Після смерті не буде другого шансу для викуплення гріхів (Євреям 10:27).

Лідери мормонів навчали, що Христос був зачатий у результаті фізичного зв’язку Бога Отця і Марії. Вони вірять у божественність Христа, але також вірять і в те, що кожна людина може стати богом. Християни ж вважають, що Бог – це Свята Трійця, Яка вічно існувала як Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий (Матвія 28:19). Нікому не під силу досягнути статусу Бога, адже лише Йому притаманна досконала святість (1 Самуїла 2:2). А ми, люди, можемо стати святими лише через віру у Нього (1 Коринтянам 1:2). Ісус є одноосібним Сином Господа (Івана 3:16), і Він – єдиний, хто прожив безгрішне і безневинне життя, а тепер посідає найпочесніше місце на Небесах (Євреям 7:26). Ісус Христос і Бог Отець, по суті, єдині. До Свого народження Ісус був частиною Єдиного Бога (Івана 1:1-8; 8:5-6). Христос віддав Себе нам у жертву, а Господь воскресив Його з мертвих. І прийде час, коли всі визнають Ісуса Христа своїм Господом (Филип’янам 2:6-11). Ісус каже нам, що ми потрапимо в Рай не за свої заслуги, а через віру в Нього (Матвія 19:26). Але багато людей не увірують. «Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі, – і нею багато хто ходять» (Матвія 7:13). Ми заслуговуємо на вічне покарання за свої гріхи, але безмежна Божа любов і милосердя дають нам можливість уникнути такої долі. «Бо заплата за гріх – смерть, а дар Божий – вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!» (Римлянам 6:23).

Цілком зрозуміло, що існує лише один шлях до спасіння – це шлях віри в Ісуса і Його Батька Господа (Івана 17:3). І основою цього шляху є не вчинки, а віра (Римлянам 1:17; 3:28). Коли ця віра присутня в нас, ми автоматично стаємо покірними Йому й охрещеними з любові до Нього, а зовсім не тому, що це – необхідна умова спасіння. Ми можемо отримати цей дар, незважаючи на те, хто ми і чим займаємось (Римлянам 3:22). «І нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали» (Дії 4:12). Але, все-таки, у своїй більшості, мормони – це дружні, люблячі і добрі люди, які, на жаль, втягнуті у фальшиву релігію, що спотворює саму Божу природу, особистість Ісуса Христа і справжнє значення спасіння.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи вважається мормонство культом? У що вірять мормони?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries