settings icon
share icon
Запитання

Ким був Мелхиседек?

Відповідь


Мелхиседек, чиє ім’я означає «цар праведності», був царем Салима (Єрусалима) та священиком Всевишнього Бога (Буття 14:18–20, Псалом 109:4; Євреям 5:6–1; 6:20–7:28). Раптова поява й зникнення Мелхиседека у книзі Буття видаються дещо загадковими. Мелхиседек і Аврам уперше зустрілися після перемоги останнього над Ходолоґомором та трьома його спільниками. Мелхиседек дав хліб і вино Авраму та його втомленим воїнам, продемонструвавши дружбу. Він благословив Аврама в ім’я Ель-Еліона («Бога Всевишнього») і прославив Бога за те, що Аврам здобув перемогу в бою (Буття 14:18–20).

Аврам підніс Мелхиседеку десятину з усього, зібраного ним. Цим учинком він продемонстрував, що визнав Мелхиседека своїм братом-послідовником єдиного істинного Бога, а також священиком, що мав вищий духовний ранг, ніж він сам. Існування Мелхиседека показує, що були й інші люди, крім Аврама та його сім’ї, що служили єдиному істинному Богові.

У псалмі 109, месіанському псалмі, написаному Давидом (Матвія 22:43), Мелхиседек розглядається як прообраз Христа. Ця тема повторюється в Посланні до Євреїв, де і Мелхиседек, і Христос названі царями праведності та світу. Наводячи Мелхиседека та його унікальне священство як прообраз, автор показує, що нове священство Христа перевершує старий порядок левітів і священство Аарона (Євреям 7:1–10).

Дехто припускає, що Мелхиседек був насправді втіленням Ісуса Христа. Хоча це можливо, але дана думка не виглядає вірогідною. Мелхиседек був царем Салима. Хіба Ісус Христос міг прийти на землю та керувати містом як земний цар? Мелхиседек схожий на Христа тим, що обидва вони були священиками та царями, тому Мелхиседека можна було би назвати «прообразом» Христа, але вони не є однією й тією ж особою.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Ким був Мелхиседек?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries