settings icon
share icon
Запитання

Що таке люциферіанство?

Відповідь


Одним із видів люциферіанства є поклоніння або шанування Люцифера як божества. Така релігія пов’язана зі сатанізмом, хоча вона й підкреслює його більш «позитивні» риси. Інший тип люциферіанства не є теїстичним і розглядає Люцифера як символ прагнення людства до мудрості та просвіти.

Ім’я «Люцифер» походить із біблійного тексту в Ісаї 14:12. Воно буквально означає «яскрава, сяюча або ранкова зірка». Більшість дослідників бачать у цьому опис сатани до повстання проти Бога. У таких розділах, як Ісаї 14 та Єзекіїля 28, сказано, що сатана був створений як верховний та найпрекрасніший із ангелів, проте його гординя та бажання посісти престол Господа призвели до вигнання з небес й отримання імені «сатана» (що означає «противник»).

Перший тип люциферіанства – поклоніння сатані як богові «цього віку» (2 Коринтянам 4:4). Його шанують як істоту знання та світла (2 Коринтянам 11:14-15). Основна увага приділяється «добру», яке він мав до свого повстання, а не злу й темряві, пов’язаними з ім’ям «сатана». Хоча Люцифер і сатана – одне й те ж, люциферіанство зображує його як бога світла, знання і магії. Люциферіани також прагнуть стати богами – становище, що здобувається життям у доброті, пошуку знань, магічних практиках і відкритті свого розуму космічному розуму Люцифера. Багато в чому люциферіанство нагадує гностицизм.

Другий тип люциферіанства відкидає ідею про те, що Люцифер є особою, і також шукає просвітлення окремо від Божої істини. Послідовники цього напрямку можуть вважати себе прихильниками світла та добра, але насправді вони приймають неправду. Сатані байдуже, чи вірять у нього люди, чи ні, – лиш би звести їх із вірного шляху.

Групи, які дотримуються люциферіанського вчення, нечисленні, хоча його елементи зустрічаються в масонстві, вікканстві та філософії нью-ейдж. Оскільки узгоджених догм це вчення не має, то люциферіанські вірування надзвичайно різняться. Велике розмаїття переконань серед прихильників Люцифера сприяло загальній думці, що це просто різновид сатанізму, своєрідне відгалуження. Хоча деякі люциферіани можуть заперечувати таке твердження, по-іншому люциферіанство класифікувати складно.

Одне можна сказати напевно: Люциферу/сатані не можна поклонятися, і до нього не слід ставитися легковажно. Він – дуже могутня істота та ворог наших душ. У Біблії про нього написано: «Будьте тверезі, пильнуйте. Ваш ворог – диявол – ходить і ричить, мов лев, шукаючи, кого б поглинути» (1 Петра 5:8; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Ті, хто зв’язується з ним, зрештою пошкодують про це, коли він знищить їхні душі в нагороду за їхнє поклоніння. «Протидійте йому [дияволу]», – застерігає Петро, – «міцною вірою…» (1 Петра 5:9). Віра, яку має на увазі апостол, – це віра в Ісуса Христа як Господа та Спасителя, бо тільки Він може спасти нас від пекла – кінцевої долі всіх, хто відкидає Його.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке люциферіанство?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries