settings icon
share icon
Запитання

Як часто слід проводити обряд Господньої Вечері/причастя?

Відповідь


Біблія не дає вказівок щодо того, як часто нам слід причащатися. У 1 Коринтянам 11:23-26 записані наступні вказівки щодо цього: «Господь Ісус ночі тієї, як виданий був, узяв хліб, подяку віддав, і переломив, і сказав: "Прийміть, споживайте, це тіло Моє, що за вас ломається. Це робіть на спомин про Мене!" Так само і чашу взяв Він по Вечері й сказав: "Ця чаша – Новий Заповіт у Моїй крові. Це робіть, коли тільки будете пити, на спомин про Мене!" Бо кожного разу, як будете їсти цей хліб та чашу цю пити, – смерть Господню звіщаєте, аж доки Він прийде». Цей текст містить усі вказівки, необхідні для виконання обряду причастя та розуміння значущості того, що ми робимо.

Хліб, який переломив Ісус, символізує Його тіло, «зломлене» за нас на хресті. Чаша представляє кров, пролиту Ним замість нас, запечатуючи Його заповіт із нами. Щоразу, дотримуючись постанови про причастя, ми не лише згадуємо, що Він зробив для нас, але й «сповіщаємо» це всім навколо себе. Причастя є чудовою ілюстрацією того, що відбулося на хресті, що це означало та який має вплив на наше життя як віруючих.

Здавалося б, що оскільки ми «приймаємо» Господню Вечерю на спомин про смерть Христа, то це слід робити достатньо часто. У деяких церквах практикується щомісячне служіння Господньої Вечері; в інших – раз на два місяці; ще в інших – щотижня. Оскільки Біблія не містить конкретних вказівок щодо частоти, то в цьому питанні є певна свобода. Це має відбуватися достатньо часто, аби поновлювати нашу увагу на Христі, проте й не занадто часто, щоб не перетворити причастя на рутину. У будь-якому разі, важлива не його частота, а щире ставлення учасників. Нам слід брати участь із благоговінням, любов'ю та глибоким почуттям вдячності до Господа Ісуса, Який помер на хресті, щоб узяти на Себе наші гріхи.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як часто слід проводити обряд Господньої Вечері/причастя?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries