settings icon
share icon
Запитання

Чи означає вірш в Івана 3:13, що ніхто не піднімався на небеса до Ісуса?

Відповідь


В Івана 3:13 написано: «І не сходив на небо ніхто, тільки Той, Хто з неба зійшов, – Людський Син, що на небі». Цей текст є досить складним для тлумачення і часто його розуміють невірно. Він також часто використовується тими, хто шукає в Біблії протиріччя. Розглядаючи контекст даного вірша (особливо вірші 10-12), ми бачимо, що Ісус говорить про авторитет та обґрунтованість Свого вчення. У вірші 13 Ісус пояснює Никодимові, чому лише Він може говорити про небесні речі, а саме тому, що Він – єдиний, Хто коли-небудь піднімався на небо, а потім повернувся зі знанням, аби навчати людей.

Таким чином, жодна людина не може говорити про небесні речі настільки авторитетно, як Ісус. Для того, щоб говорити про це, потрібне близьке знайомство з ними, необхідно їх побачити й пережити, що Ісус і зробив. Оскільки ніхто не сходив на небо та не повертався, жоден не може говорити про ці речі, крім Того, Хто зійшов із небес. Ісус мав на увазі, що Він один бачив Отця, і Він один мав право проповідувати та звіщати про Нього (Івана 1:18).

Це зовсім не означає, що ніхто й ніколи не піднімався на небеса чи не був спасенний, бо Еноха та Іллю було перенесено туди (Буття 5:24; Євреям 11:5; 2 Царів 2:11); Авраам, Ісак, Яків та інші також були там. Найімовірніше, це означає, що ніхто не вознісся і не «повернувся» таким чином, щоб мати право говорити про небесні речі. Ісус – єдиний, тому що Він є Сином Божим (Івана 1:14).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи означає вірш в Івана 3:13, що ніхто не піднімався на небеса до Ісуса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries