settings icon
share icon
Запитання

Якщо єврейський народ не приносить у жертву тварин, то як вони розраховують отримати Боже прощення?

Відповідь


Єврейська практика жертвоприношення тварин функціонально закінчилася 70 року після Р.Хр., коли римляни зруйнували храм в Єрусалимі. З його знищенням не залишилося місця для жертвоприношень за Законом Мойсея (див. Второзаконня 12:13-14). У Старому Завіті неодноразово зазначається, що жертви були потрібні для викуплення гріхів (напр., Вихід 29:36; Левіти 4:31; 9:7; 14:19; 15:15; Числа 15:25). Пролиття крові посвячувало речі та людей Господу (Левіти 16:18-19; пор. з Євреям 9:22).

Без кровної жертви євреї не мають сьогодні законного способу викупити свій гріх. Пасху й досі відзначають, але без жертвоприношень. Йом-Кіпур (День викуплення) і досі є в календарі, але жертви за гріх не приносяться. Закон Мойсея залишається незмінним, але єврейський народ не може виправити свого становища перед Богом – він не може отримати прощення без жертвоприношення тварин.

Сучасні євреї вірять, що прощення гріхів досягається через покаяння, молитву та добрі діла. Вони використовують вірші, подібні до Осії 6:6, у спробах нівелювати потребу в жертвах: «Адже Я бажаю милосердя, а не жертви, й пізнання Бога – більше за всепалення» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Однак складно ігнорувати такі уривки, як Левіти 17:11: «Адже душа тіла в крові, тому Я дав її вам, аби на жертовнику звершувати викуплення за ваші душі. Бо така кров є викупленням за душу».

Факт залишається фактом – без пролиття крові немає прощення (Євреям 9:22). Старозавітні жертви тварин були замінені всеосяжною жертвою за гріх – Ісусом, Месією. Він установив Новий Завіт «через смерть для викуплення від переступів першого Завіту» (Євреям 9:15).

За життя сучасників Христа, коли Він приніс Себе у жертву, єврейський храм був зруйнований – потреби в жертвоприношеннях тварин уже не було, бо Він виконав праведні вимоги Закону (Матвія 5:17). Жертвоприношення були лише прообразом досконалої жертви – Агнця Божого, Який узяв на Себе гріхи світу (Івана 1:29). Ісус викупив гріхи всього людства – як євреїв, так і язичників (Римлянам 1:16; Євреям 9:12-15).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Якщо єврейський народ не приносить у жертву тварин, то як вони розраховують отримати Боже прощення?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries