settings icon
share icon
Запитання

Чи описується в Біблії поклоніння Ісусові?

Відповідь


Поклоніння означає «вияв особливої пошани до божественної істоти». Якщо Ісус приймав поклоніння, то цим Він підтверджував Свою божественність. Це важливо, бо є ті, хто заперечує Його божественність, відводячи Йому місце нижче Бога. Так, Христос приймав поклоніння. Йому поклонялися та продовжують поклонятись як другій Особі Трійці.

Ми бачимо приклади поклоніння Христові від самого початку Його життя. Як тільки мудреці побачили дитя Ісуса, «вони впали ницьма, і вклонились Йому» (Матвія 2:11). У Біблії також описана реакція народу на Його тріумфальний вхід в Єрусалим: «то взяли вони пальмове віття, і вийшли назустріч Йому та й кричали: Осанна! Благословенний, хто йде у Господнє Ім'я! Цар Ізраїлів!» (Івана 12:13; Матвія 21:9). Слово «осанна» – це благання про спасіння та вираз обожнювання; воно, безумовно, є формою поклоніння.

Побачивши, що Христос іде по воді, учні «в човні вклонились Йому та сказали: Ти справді Син Божий!» (Матвія 14:33). Ще два випадки прийняття Ним поклоніння мали місце відразу після Його воскресіння. Коли жінки прямували, аби повідомити учням про воскресіння, Христос з'явився перед ними (Матвія 28:8-9; Марка 16:1; Луки 24:10). Як тільки вони зрозуміли, що це Він, то «підійшли, обняли Його ноги і вклонились Йому до землі» (Матвія 28:9).

Потім був випадок із Хомою, який не вірив, що Ісус воскрес із мертвих, хоча інші учні свідчили про це. Минуло близько тижня після воскресіння, а Хома все ще сумнівався. Христос, знаючи про це, з'явився йому, показавши сліди від цвяхів на руках і ногах та рану в боці. Як відреагував апостол? «А Хома відповів і сказав Йому: Господь мій і Бог мій!» (Івана 20:28). У жодному з цих випадків ми не бачимо, щоб Ісус зупиняв тих, хто поклонявся Йому, як це робили люди і навіть ангели, коли помилково поклонялися їм (Дії 10:25-26; Об'явлення 19:9-10).

Ми продовжуємо поклонятись Ісусові й тепер, пропонуючи Йому себе як живу жертву, присвячуючи себе Богові через віру в Нього (Римлянам 12:1-2). Ісус казав: «Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись» (Івана 4:24). Ми поклоняємося Господу в дусі та в правді, дотримуючись Його заповідей. Поклоніння полягає не лише в тому, щоб схилятися перед Христом, кидати пальмові гілки до Його ніг і співати чи кричати про свою любов до Нього. Поклоніння означає знати Його, спілкуватися з Ним, служити Йому та довіряти.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи описується в Біблії поклоніння Ісусові?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries