settings icon
share icon
Запитання

Перед якими судами Ісус постав перед розп’яттям?

Відповідь


У ніч Свого арешту Ісус постав перед Анною, Каяфою та зібранням релігійних лідерів, званим Синедріоном (Івана 18:19-24; Матвія 26:57). Після цього Він був доставлений до Пилата, римського правителя (Івана 18:28-29), далі Його було відправлено до Ірода (Луки 23:7), а потім Він повернувся до Пилата (Луки 23:11-12), який врешті засудив Його до страти.

Судові процеси у справі Ісуса можна розділити на шість частин: три етапи в релігійному суді та три – в римському. Суддями Ісуса були: Анна – колишній первосвященик, Каяфа – діючий первосвященик і Синедріон. На засіданнях цього «церковного» суду Його було звинувачено в богохульстві за власні твердження, що Він є Сином Божим і Месією.

Суди єврейської влади – релігійні суди – показали, наскільки єврейські лідери ненавиділи Ісуса, бо вони знехтували багатьма зі своїх власних законів. З позиції єврейського закону ці суди відбулися з наступними порушеннями: 1) суд не мав проводитися на свята, а Ісус був засуджений під час Пасхи; 2) кожен член суду мав голосувати індивідуально, але Ісус був засуджений на підставі одностайного схвалення; 3) у разі винесення смертного вироку, мала минути ніч перед його виконанням, однак Христос був прибитий до хреста всього через декілька годин; 4) євреї не мали повноважень когось страчувати, але вони організували страту Ісуса; 5) суд не міг відбуватися вночі, але розгляд цієї справи закінчився ще до світанку; 6) обвинувачений міг отримати захисника або представника, але Ісусові цього надано не було; 7) обвинуваченому не можна було ставити питання, відповіді на які доводять його провину, але Ісуса запитали, чи Він – Христос.

Суди римської влади почалися із зустрічі з Пилатом (Івана 18:29) після того, як Ісуса було побито. Звинувачення, висунуті проти Нього, значно відрізнялися від звинувачень релігійних судів. Йому було пред’явлено звинувачення в підбурюванні людей до заворушень, ухиленні від сплати податків і в твердженнях, що Він – цар. Пилат не знайшов причин для винесення смертного вироку Ісусові, тому він відіслав Його до Ірода (Луки 23:7). Ірод висміяв Ісуса, але, бажаючи уникнути політичної відповідальності, повернув Його до Пилата (Луки 23:11-12). Це був останній суд – Пилат спробував заспокоїти обурених євреїв, наказавши бичувати Ісуса. Римське бичування було страшним випробуванням, воно складалося з приблизно 39 ударів батогом. Зробивши останню спробу звільнити Ісуса, Пилат запропонував розіп’яти в’язня Варавву, а Ісуса відпустити, але нічого не добився. Натовп закликав звільнити Варавву та стратити Ісуса. Пилат задовольнив цю вимогу й видав Його для виконання їхньої волі (Луки 23:25). Судові процеси над Ісусом продемонстрували величезну зневагу до правосуддя. Ісус – найбільш невинна людина в історії світу – був визнаний винним у злочинах і засуджений до смертної кари – розп’яття на хресті.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Перед якими судами Ісус постав перед розп’яттям?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries