settings icon
share icon
Запитання

Чи є Ісус Творцем?

Відповідь


Текст у книзі Буття 1:1 проголошує: «…створив Бог небо та землю» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Потім у Колосянам 1:16 наводяться додаткові відомості про те, що Бог «все» створив через Ісуса Христа. Тому просте вчення Святого Письма полягає в тому, що Ісус є Творцем усесвіту.

Таємниця Триєдиного Бога важка для розуміння, але є однією з доктрин, розкритих у Біблії. Вона і Бога Отця, і Ісуса називає Пастирем, Суддею та Спасителем. Про Них обох сказано, що Вони є Тими, «Кого прокололи», в одному й тому ж вірші (Захарії 12:10). Христос є точним відображенням Бога Отця, маючи ту ж природу (Євреям 1:3). У певному сенсі все, що робить Отець, також роблять Син і Дух, і навпаки. Вони завжди перебувають у цілковитій згоді, та всі троє є єдиним Богом (Второзаконня 6:4). Знання про те, що Христос є Богом і має всі Божі риси, допомагає нам зрозуміти, чому Ісус є Творцем.

«На початку було Слово, і Слово було в Бога, і Слово було Бог» (Івана 1:1). У цьому уривку містяться три важливі моменти щодо Ісуса та Отця: 1) Ісус був «на початку» – Він був присутній при творінні; Ісус вічно існував з Богом; 2) Ісус відрізняється від Отця – Він був «у» Бога; 3) Ісус такий же Бог за Своєю природою – Він був і є Богом.

У посланні до Євреїв 1:2 написано: «А цими останніми днями [Бог] заговорив до нас через Сина, Якого поставив спадкоємцем усього і через Якого створив віки». Христос є учасником Божого творіння – світ був створений «через Нього». Отець і Син мали дві різні функції у творінні, але разом працювали над створенням всесвіту. Іван каже: «Все через Нього [Ісуса] постало, і без Нього не постало нічого з того, що постало» (Івана 1:3). Апостол Павло вторує цьому: «для нас один Бог – Отець, від Якого походить усе, і для Якого є ми, і один Господь – Ісус Христос, через Якого все, і ми через Нього. І один Святий Дух, у Якому – все; і ми є в Ньому» (1 Коринтянам 8:6).

Святий Дух, третя Особа Трійці, також був учасником творіння (Буття 1:2). Оскільки єврейське слово, перекладене як «дух», також часто перекладається як «вітер» або «дихання», ми бачимо діяльність усіх трьох Осіб Трійці в одному вірші: «Господнім словом створені небеса, а подихом (букв. «диханням») Його уст – уся їхня сила» (Псалом 33:6). Після ретельного вивчення Святого Письма ми можемо дійти висновку, що Бог Отець є Творцем (Псалом 102:26), і Він творив через Ісуса, Бога Сина (Євреям 1:2).English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи є Ісус Творцем?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries