settings icon
share icon
Запитання

Чому Ісусу довелося зазнати стількох страждань?

Відповідь


У книзі пророка Ісаї 52:14 сказано: «Так як численні будуть у подиві через тебе, так знеславиться перед людьми твій вигляд і твоя слава перед людьми» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Ісусові довелося перенести сильні страждання під час судового процесу, тортури та розп’яття (Матвія 27, Марка 5, Луки 23, Івана 19). Але Його фізичні муки були незначними у порівнянні з духовними. У 2 Посланні до Коринтян 5:21 написано: «Того, Хто не знав гріха, Він зробив за нас гріхом, щоб ми в Ньому стали Божою праведністю». Вага гріхів усього світу лежала на Ньому (1 Івана 2:2). Це був гріх, через який Ісус волав: «Боже Мій, Боже Мій, чому Ти Мене покинув?» (Матвія 27:46). Таким чином, якими би жорстокими не були фізичні страждання Ісуса, вони були нічим порівняно з тим фактом, що Йому довелося нести наші гріхи та померти через них (Римлян 5:8).

Пророк Ісая чітко передбачив страждання Ісуса: «Але його вигляд зневажений, він знесилений понад усіх людей, людина, яка була зранена, і обізнаний терпіти хворобу, бо відвертається його обличчя, він був збезчещений і вважався за ніщо... Він же зранений був через наші беззаконня і терпів хворобу через наші гріхи. На ньому – покарання задля нашого миру, його раною ми зцілилися» (Ісаї 53:3, 5). Псалом 21:15–19 є ще одним переконливим пророцтвом про страждання Месії: «Я розлився, як вода, і всі мої кості розсипалися; наче віск зробилося моє серце, що тане в моєму нутрі. Моя сила висохла, як глиняний черепок, а мій язик прилип до мого піднебіння, і в порох смертний Ти звів мене. Мене обступило багато псів, зборище злочинців оточило мене, вони пробили мої руки й ноги. [Вони порахували] всі мої кості, і вони придивлялися та спостерігали за мною. Розділили мій одяг між собою і за мій плащ кидали жереб».

Чому Ісусові довелося так сильно постраждати? Деякі вважають, що фізичні тортури Ісуса стали частиною Його покарання за наші гріхи. Певною мірою це є так. Водночас, тортури Ісуса свідчать більше про ненависть і жорстокість людства, ніж про Божественне покарання за гріх. Абсолютна ненависть сатани до Бога й Ісуса, без сумнівів, була частковою причиною катувань та жорстокого поводження. Страждання Ісуса продемонстрували ставлення грішних людей до Святого Бога (Римлянам 3:10–18).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Ісусу довелося зазнати стількох страждань?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries