settings icon
share icon
Запитання

Якщо Ісус був Богом, то як Він міг молитися Богові? Чи звертався Ісус до Себе у молитві?

Відповідь


Щоб зрозуміти, як Ісус, Бог на землі, молився до Свого Отця, що знаходиться на небі, ми маємо враховувати, що вічний Отець і вічний Син мали вічні стосунки до того, як Христос прийняв на Себе образ людини. Будь ласка, прочитайте Івана 5:19–27 (особливо 5:23), де Ісус навчає, що Отець послав Його, Сина (також див. Івана 15:10). Ісус не став Сином Божим, народившись у Віфлеємі. Він завжди був ним протягом вічності в минулому, Він є ним, і завжди Ним залишатиметься.

У книзі пророка Ісаї 9:6 ідеться про те, що Син був даний і було народжене Дитя. Ісус завжди був частиною Трійці, що існувала вічно, – Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий. Не три Бога, а один Бог у трьох особах. Ісус навчав, що Він і Його Отець – єдині (Івана 10:30), маючи на увазі, що Він і Його Отець були однією сутністю. Три рівних особистості як один Бог. Вони перебували і продовжують перебувати у вічних стосунках між собою.

Коли Ісус, Син вічного Бога, взяв на Себе безгрішний людський образ, Він також прийняв форму слуги, відмовившись від небесної слави (див. Филип’янам 2:5–11). Ставши Богом-людиною, Йому довелося навчитися послуху Своєму Отцю (Євреям 5:8), так як Він був спокушуваний сатаною, звинувачуваний людьми, знехтуваний Своїм народом і, в кінцевому результаті, розіп’ятий. У Своїх молитвах до Небесного Отця Він просив про силу (Івана 11:41–42) і мудрість (Марка 1:35; 6:46). Його молитви свідчили про те, що Він у Своєму людському образі залежав від Отця у виконанні Плану викуплення (див. молитву в Івана 17). Вони демонстрували, що Він повністю підкорився волі Отця, яка полягала в тому, щоб Він пішов на хрест і поніс наше покарання за порушення Божого Закону (Матвія 26:31–46). Звичайно, Він воскрес із мертвих, даруючи прощення і вічне життя тим, хто покається у своїх гріхах і повірить в Нього як Спасителя.

Немає нічого хибного в тому, що Бог Син молився або спілкувався із Богом Отцем. Як уже згадувалося, у Них були вічні стосунки ще до того, як Христос прийняв на Себе людську природу. Цей зв’язок зображується в Євангелії, щоб ми могли побачити, як Син Божий у Своїй людській сутності здійснив план Свого Отця і здобув спасіння для Своїх дітей (Івана 6:38). Постійне підпорядкування Христа Своєму Небесному Отцеві підкріплювалося Його молитовним життям.

Божественність Ісуса Христа на землі не «зменшувалася», коли Він звертався у молитві до Бога Отця на небі. Він демонстрував, наскільки важливо, навіть у безгрішній людській сутності, провадити молитовне життя для виконання волі Отця. Молитва Ісуса до Отця була проявом стосунків із Ним у Трійці. Вона є для нас прикладом того, як нам слід покладатися на Бога через молитву про силу і мудрість, що так нам необхідні. Якщо Христос, Бог-людина, потребував активного молитовного життя, то і Його послідовники сьогодні потребують його не менше!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якщо Ісус був Богом, то як Він міг молитися Богові? Чи звертався Ісус до Себе у молитві?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries