settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус є нашим посередником?

Відповідь


Посередником є той, хто взаємодіє з протилежними сторонами, аби досягти врегулювання певного конфлікту чи суперечки. Посередник намагається вплинути на обидві сторони з метою вирішення розбіжностей. Між Богом і людством є лише один Посередник – Ісус Христос. У цій статті ми розглянемо, чому між Богом і нами існують «розбіжності», чому Ісус є нашим посередником і чому ми приречені, якщо спробуємо постати перед Господом самостійно.

«Розбіжності» між Богом і нами мають місце через гріх. Гріх описаний в Біблії як порушення Божого закону (1 Івана 3:4) та непокора Йому (Повторення Закону 9:7; Ісуса Навина 1:18). Господь ненавидить гріх, а він стоїть між усіма нами та Ним. «Нема праведного ані одного» (Римлянам 3:10). Усі люди успадкували гріх від Адама, а також щодня грішать самі. Єдиним справедливим покаранням за це є смерть (Римлянам 6:23) – не лише фізична, а й вічна (Об'явлення 20:11-15).

Що би ми не робили самостійно, – цього буде недостатньо для примирення між нами та Богом. Ані добрі діла, ані дотримання закону не зроблять нас достатньо праведними, аби прийти до святого Господа (Ісаї 64:6; Римлянам 3:20; Галатам 2:16). Без посередника ми приречені на вічність у пеклі, бо не можемо спастися від свого гріха самостійно. Проте є надія! «Один-бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, – людина Христос Ісус» (1 Тимофію 2:5). Ісус представляє тих, хто повірив у Нього, перед Божим престолом благодаті. Він виступає за нас, як адвокат заступається за свого клієнта, кажучи судді: «Ваша честь, мій клієнт невинний за всіма звинуваченнями проти нього». Це ж стосується і нас. Колись ми зустрінемося з Господом, але як цілковито прощені грішники, завдяки смерті Христа за нас. «Захисник» узяв на Себе наше покарання!

Підтвердження цієї радісної істини ми знаходимо в Євреям 9:15: «Тому Він – Посередник Нового Заповіту, щоб через смерть, – що була для відкуплення від переступів, учинених за першого заповіту, – покликані прийняли обітницю вічного спадку». Саме завдяки великому Посередникові, Ісусу Христу, ми можемо постати перед Богом одягненими в Його праведність, яку Він обміняв на наші гріхи на хресті (2 Коринтянам 5:21). Його посередництво – це єдиний засіб спасіння.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус є нашим посередником?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries