settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус Христос одружений?

Відповідь


Ні, Ісус Христос не був одружений. Сьогодні існують популярні міфи про те, що Христос був одружений на Марії Магдалині. Вони є помилковими і не мають ані теологічних, ані історичних, ані біблійних підстав. Хоча деякі гностичні євангелія згадують про те, що Ісус мав близькі стосунки з нею, у жодному з них конкретно не вказується, що вони перебували в шлюбі чи мали якийсь романтичний зв’язок. Найближче підходить одне з них, стверджуючи, що Ісус поцілував Марію Магдалину, але це могло означати і «дружній поцілунок». Далі, навіть якби гностичні євангелія прямо стверджували, що Ісус був одружений на Марії Магдалині, це не мало би жодного ефекту, так як доведено, що вони є підробкою, створеною для утвердження гностичних вірувань про Ісуса.

Якби Ісус був одружений, то Біблія би повідомила нам про це, або там би містилися недвозначні заяви про цей факт. Святе Письмо ніколи би не замовчувало щодо такого важливого питання. Біблія говорить про матір Ісуса, прийомного батька Ісуса, Його братів і сестер. Чому ж не згадати про те, що в Ісуса була дружина? Той, хто вважає чи навчає, що Ісус був одружений, робить це, намагаючись «гуманізувати» Його, зробити простішим, подібним до всіх нас. Люди просто не хочуть вірити, що Ісус був Богом у плоті (Івана 1:1, 14; 10:30). Отже, вони придумали і вірять в міфи про Ісуса, Який був одружений і мав дітей, – про Ісуса як про звичайну людину.

Інше питання полягає в тому, чи міг Ісус Христос бути одруженим. Немає нічого гріховного в шлюбі. Немає нічого гріховного у статевих стосунках у шлюбі. Так що – так, Ісус міг би бути одруженим і залишатися безгрішним Агнцем Божим, Спасителем світу. Водночас, немає жодних біблійних підстав вважати, що Христос був насправді одружений. Суть даної дискусії полягає в іншому. Той, хто вірить, що Ісус був одружений, – не вірить, що Він був безгрішний або що Він був Месією. Шлюб і народження дітей – не те, для чого Бог послав Ісуса в цей світ. Євангеліє від Марка 10:45 говорить нам, чому Ісус прийшов: «Бо Син Людський не для того прийшов, щоб Йому служили, але щоб послужити і віддати душу Свою для спокутування багатьох» (сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус Христос одружений?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries