settings icon
share icon
Запитання

Як виглядав Ісус?

Відповідь


Біблія не дає опису фізичної зовнішності Христа. Найбільш наближений опис ми знаходимо в Ісаї 53:2: «Не мав Він принади й не мав пишноти; і ми Його бачили, та краси не було, щоб Його пожадати!». Усе це говорить про те, що Ісус володів звичайною зовнішністю – як будь-яка інша людина. Ісая передрікає, що майбутній Страждаючий Слуга виросте у скромних умовах і не володітиме якимись королівськими атрибутами, що розкривало Його істинне єство лише перед проникливим поглядом віри.

Ісая також описує зовнішність Христа – як Він мав виглядати під час Його бичування перед розп’яттям. «Такий-то був змінений образ Його, що й не був людиною, а вигляд Його, що й не був сином людським!» (Ісаї 52:14). Ці слова описують нелюдську жорстокість, від якої Він постраждав настільки, що втратив людську подобу (Матвія 26:67; 27:30; Івана 19:3). Його вигляд був таким жахливим, що люди дивилися на нього з острахом.

Більшість зображень Ісуса, які ми можемо бачити сьогодні, напевно, не відповідають дійсності. Ісус був євреєм, тому Він, мабуть, мав смагляву шкіру, карі очі й темне волосся. Це далеко від білявого, блакитноокого та світлошкірого Ісуса, зображуваного на багатьох сучасних картинах. Ясно одне: якби нам було важливо знати, як Він насправді виглядає, то Матвій, Петро та Іван, що перебували з Ним протягом трьох років, безсумнівно, змогли би дати нам точний опис, як і Його брати Яків та Юда. Проте, ці новозавітні автори не надають інформації щодо фізичних даних Христа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як виглядав Ісус?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries