Як виглядав Ісус?


Запитання: Як виглядав Ісус?

Відповідь:
Біблія не дає опису фізичної зовнішності Христа. Найбільш наближений опис ми знаходимо в Ісаї 53:2: «Не мав Він принади й не мав пишноти; і ми Його бачили, та краси не було, щоб Його пожадати!». Усе це говорить про те, що Ісус володів звичайною зовнішністю – як будь-яка інша людина. Ісая передрікає, що майбутній Страждаючий Слуга виросте у скромних умовах і не володітиме якимись королівськими атрибутами, що розкривало Його істинне єство лише перед проникливим поглядом віри.

Ісая також описує зовнішність Христа – як Він мав виглядати під час Його бичування перед розп’яттям. «Такий-то був змінений образ Його, що й не був людиною, а вигляд Його, що й не був сином людським!» (Ісаї 52:14). Ці слова описують нелюдську жорстокість, від якої Він постраждав настільки, що втратив людську подобу (Матвія 26:67; 27:30; Івана 19:3). Його вигляд був таким жахливим, що люди дивилися на нього з острахом.

Більшість зображень Ісуса, які ми можемо бачити сьогодні, напевно, не відповідають дійсності. Ісус був євреєм, тому Він, мабуть, мав смагляву шкіру, карі очі й темне волосся. Це далеко від білявого, блакитноокого та світлошкірого Ісуса, зображуваного на багатьох сучасних картинах. Ясно одне: якби нам було важливо знати, як Він насправді виглядає, то Матвій, Петро та Іван, що перебували з Ним протягом трьох років, безсумнівно, змогли би дати нам точний опис, як і Його брати Яків та Юда. Проте, ці новозавітні автори не надають інформації щодо фізичних даних Христа.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Як виглядав Ісус?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога