settings icon
share icon
Запитання

Коли Ісус дізнався про Свою божественність?

Відповідь


Ісус завжди був Богом. Він одвічно був другою Особою Трійці, і Він завжди залишатиметься таким. Питання про те, коли після втілення Ісус-людина дізнався, що Він був Богом, цікаве, але Святе Письмо цього не висвітлює. Ми знаємо, що у зрілому віці Христос повністю усвідомлював Свою природу, висловлюючи це в такий спосіб: «Поправді, поправді кажу вам: Перш, ніж був Авраам, – Я є» (Івана 8:58). І молився Він так: «І тепер прослав, Отче, Мене Сам у Себе тією славою, яку в Тебе Я мав, поки світ не постав» (Івана 17:5).

Також видається, що в дитинстві Ісус уже знав про Свою природу та місію. Коли Йому було дванадцять років, Йосип і Марія вирушили з сім'єю в Єрусалим. Повертаючись додому, вони помітили відсутність Ісуса. Повернувшись до міста, вони «відшукали у храмі Його, як сидів серед учителів, і вислухував їх, і запитував їх» (Луки 2:46). Мати в Нього спитала, чому Він зник і змусив їх непокоїтися. Ісус же відказав: «Чого ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що повинно Мені бути в тому, що належить Моєму Отцеві?» (в. 49). Йосип і Марія не зрозуміли Його слів (в. 50). Незважаючи на те, що оточуючі цього ще не усвідомлювали, Христос, вочевидь, уже в досить ранньому віці знав, що є Сином Божим і що Отець передбачив служіння, яке Йому необхідно було здійснити.

Після випадку в храмі Лука каже: «А Ісус зростав мудрістю, і віком та благодаттю, у Бога й людей» (Луки 2:52). Якби тоді Христос знав усе, то Його мудрість не мала би зростати. Ми підкреслюємо, що це стосувалося виключно Його людського досвіду. Він ніколи не переставав бути Богом, але деколи приховував Свою божественність згідно з волею Отця. Отже, Син Божий проходив через фізичне, інтелектуальне, соціальне й духовне зростання. Він добровільно прийняв умови, в яких Йому треба було засвоювати знання як людині.

Коли Ісус дізнався, що є Богом? Із небесної точки зору Син одвічно знав, ким Він є та в чому полягає Його земне служіння. Із земної – втілений Ісус це усвідомив у певний момент в ранньому віці. Але коли це сталося, ми точно знати не можемо.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Коли Ісус дізнався про Свою божественність?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries