settings icon
share icon
Запитання

Де був Йосип, коли Ісус досягнув зрілого віку?

Відповідь


Востаннє про Йосипа згадується в Біблії, коли Ісусові було дванадцять років. Повертаючись з Єрусалиму, Він відділився від своїх батьків, і після тривалих пошуків вони знайшли Його в храмі за розмовою з учителями. За іронією, в той момент, коли Ісус оголосив, що має перебувати в домі Свого небесного Отця, будь-які згадки про Його земного батька припиняються (Луки 2:41-50).

У зв'язку з цим, більшість дослідників вважають, що Йосип помер до початку служіння Христа на землі. На весіллі в Кані (Івана 2) він, вочевидь, відсутній. Ми бачимо там Марію, але нічого не говориться про її чоловіка. Можливо, причина, через яку Ісус почав служіння лише у 30-річному віці, частково полягала в тому, що Він мав подбати про сім'ю.

Теорію про смерть Йосипа до того, як Ісус досягнув зрілості, підтверджує той факт, що будучи на хресті, Він попросив апостола Івана подбати про Його матір (Івана 19:26-27). Йосип, найімовірніше, до розп'яття не дожив; в іншому випадку Ісус ніколи би не наказував Іванові піклуватися про Марію, кажучи: «Оце мати твоя!». Йосип справедливо би заперечив: «Стривай, адже це мій обов'язок піклуватися про неї!». Лише вдову міг опікати хтось не з сім'ї.

Дехто вважає, що Йосип міг померти через деякий час після того, як Ісус почав Своє служіння. Це малоймовірно, бо якби таке сталося під час трирічного служіння Христа, то це було би важливою подією. Він, без сумніву, пішов би на похорон зі Своїми учнями і, щонайменше, один з євангелістів написав би про це. І хоча ми не знаємо напевно, але найбільш імовірним видається те, що Йосип помер ще до початку земного служіння Ісуса.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Де був Йосип, коли Ісус досягнув зрілого віку?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries