settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус є нашим Первосвящеником?

Відповідь


Первосвященик – це лише один з багатьох титулів Ісуса: Месія, Спаситель, Син Божий, Син людський, друг грішників тощо. Кожний із них робить наголос на певному аспекті того, ким Він є і що це означає для нас. У Посланні до Євреїв Ісуса названо Первосвящеником (Євреям 2:17; 4:14). Слово «священик» має декілька первинних значень. По-перше, воно позначає того, хто є посередником у релігійному служінні. По-друге, того, хто є святим або відособленим для виконання цього служіння.

Уперше в Біблії це слово вживається в книзі Буття, розділі 14. Авраам, друг Божий, розпочав бій, щоб урятувати свого племінника Лота, захопленого військом Елама. Повертаючись на батьківщину, Авраам зустрів Мелхиседека, царя Салима та священика Всевишнього Бога. Ця людина, чиє ім’я означає «цар праведності», поблагословив Авраама та Всевишнього Бога, Який дарував перемогу Аврааму. У відповідь на це благословення, Авраам віддав Мелхиседекові десятину (10%) з усіх військових трофеїв. Цією дією він визнав високий статус Мелхиседека як Божого священика.

Багато років по тому, правнук Авраама Левій був обраний Богом, щоб стати отцем священицького роду. Коли на Синайській горі був даний Закон, левіти були призначені служителями намету, а сім’я Аарона стала священиками. Священики відповідали за заступництво за людей перед Богом, приносячи численні жертви, які вимагав Закон. Із середовища священиків одного обирали первосвящеником, і він один раз на рік у день викуплення заходив у Святе Святих, щоб окропити кров’ю жертви ковчег Завіту (Євреям 9:7). Цими щоденними та щорічними жертвами тимчасово викупали гріхи народу, поки не прийшов Месія, щоб узяти їх на Себе.

Коли Ісус називається нашим Первосвящеником, це стосується обох видів вищезгаданого священства. Як і Мелхиседек, Він – посвячений у сан священика окремо від Закону, даного на Синайській горі (Євреям 5:6). Як і священики-левіти, Ісус приніс жертву, померши за наші гріхи, аби сповнити Божий Закон (Євреям 7:26-27). На відміну від левітів, яким доводилося постійно приносити жертви, Ісус мав принести Себе в жертву лише один раз, щоб здійснити вічне викуплення за всіх, хто приходить до Бога через Нього (Євреям 9:12).

І ще один важливий момент щодо священства Ісуса – кожен священик призначається з людей. Ісус, будучи одвічним Богом, став людиною, щоб витерпіти смерть і стати нашим Первосвящеником (Євреям 2:9). Будучи людиною, Він був схильний до всіх слабкостей і спокус, як і ми – отже, Він може співчувати нам у наших випробуваннях (Євреям 4:15). Ісус є вищим за будь-якого іншого священика, оскільки Він є нашим великим Первосвящеником (Євреям 4:14), і це дає нам можливість приходити «сміливо до престолу благодаті, щоб одержати милість і знайти благодать для своєчасної допомоги» (Євреям 4:16; Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус є нашим Первосвящеником?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries