settings icon
share icon
Запитання

Чому Ісус хрестився? Чому Його хрещення важливе?

Відповідь


На перший погляд може видатися, що хрещення Ісуса не мало особливої мети. Іван хрестив на покаяння (Матвія 3:11), а Христос був безгрішним і не потребував цього. Навіть сам Іван був приголомшений Його приходом. Він усвідомлював власну гріховність і знав, що він – грішна людина, яка потребує покаяння – був недостойний хрестити бездоганного Божого Агнця: «Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене?» (Матвія 3:14). На що Ісус відповів: «Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду» (Матвія 3:15).

Існує декілька причин, через які Іван охрестив Ісуса на початку Його служіння. Христос збирався розпочати Свою велику справу, і було доречним, щоб Його предтеча визнав Його публічно. Іван був провіщеним Ісаєю «голосом», що закликав до покаяння людей, які очікували на прихід Месії (Ісаї 40:3). Іван проголошував, що за ним іде Той, на кого вони чекали – Син Божий, кажучи: «Він христитиме вас Святим Духом й огнем» (Матвія 3:11).

Хрещення Ісуса набуває додаткової ваги, якщо враховувати, що Іван належав до роду Левія та був прямим нащадком Аарона. Лука вказує, що його батьки були з роду священства Ааронового (Луки 1:5). Одним із обов'язків старозавітних священиків було принесення жертв Богові. Тому це хрещення можна розглядати як принесення священиком Найвищої Жертви. Без сумніву, слова Івана наступного дня після хрещення мають священицький тон: «Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Івана 1:29).

Хрещення також показало, що Ісус ототожнював Себе з грішниками. Воно символізувало їхнє хрещення в Його праведність, смерть із Ним і звільнення від гріха до оновленого життя. Його досконала праведність задовольняла всі вимоги закону до грішників, чого вони ніколи не досягли би самостійно.

Крім того, прихід Христа до Івана продемонстрував Боже схвалення його служіння. Це стало важливим у майбутньому, коли люди почали сумніватися в авторитеті Івана, особливо після його арешту Іродом (Матвія 14:3-11).

Найголовніше – цей випадок публічного хрещення продемонстрував усім майбутнім поколінням досконале втілення триєдиного Бога. Свідчення безпосередньо з небес про благовоління Отця до Сина та сходження Святого Духа на Нього (Матвія 3:16-17) є чудовим зображенням Трійці. Це також вказує на участь Отця, Сина та Духа у спасінні тих, кого Ісус прийшов спасти. Отець полюбив обраних «перше заложення світу» (Ефесянам 1:4), Він посилає Свого Сина знайти та спасти загиблих (Луки 19:10), а Дух викриває гріх (Івана 16:8), направляючи віруючого до Отця через Сина. Вся славна істина про милосердя Бога через Ісуса Христа виявилася в Його хрещенні.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Ісус хрестився? Чому Його хрещення важливе?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries